Budoucnost Bitcoinu – Toto jsou TOP tři scénáře vývoje kryptoměn

ZDROJ:KRYPTOMAGAZIN.SK

Zostáva do konca 50 % zľavy na všetky naše produkty

Nikdo neví, co se stane s Bitcoinem. Ani skeptici, ani věřící, dokonce ani Satoshi Nakamoto. Nikdo nemá křišťálovou kouli. Jaký bude Bitcoin, když vyroste? Jde o to, že Bitcoin už ve skutečném světě funguje v různých scénářích a bude v tom pokračovat i nadále, a to způsobem, který nedokážeme předvídat.

Bitcoin je nápad zaměřený na budoucnost. Existují lidé, kteří si váží toho, co Bitcoin dokáže dnes, ale většina poukazuje na to, co by mohl přinést v budoucnosti.

Jak bude tedy vypadat například v roce 2030? Ten rok jsme si vybrali, protože je dost vzdálený na to, aby nám poskytl čas na smysluplné změny, ale stále dost blízko na to, abychom si ho mohli představit. Pojďme se tedy podívat na TOP scénáře, které mohou v budoucnu vzniknout.

Scénář 1: Bitcoinu se daří jako digitálnímu zlatu

Je to nejjednodušší a dost pravděpodobný scénář. Bitcoin skutečně pokračuje v tom, co dělá a stále více lidí si ho osvojuje, což má za následek, že hodnota sítě roste. Možná uvidíme Bitcoin v penzijních fondech nebo ve státních investičních fondech. Tržní strop Bitcoinu zastíní tržní strop zlata.

Cena je však pouze částí příběhu. V tomto scénáři mohou Bitcoiny pomoci zmenšit propast v bohatství. Když se peníze schovávají pod matraci, komunity s nižšími příjmy jsou nepřiměřeně poškozeny inflací. Inflace se tak nesnáší rovnoměrně. Inflace zabíjí a to doslova.

Čtěte také – Jak poznat, kdy nakoupit Bitcoin – support a rezistence

Scénář 2: Bitcoin je uškrcen regulací

Nigérie a Indie tvrdě zakročí proti Bitcoinu. Co když to udělá i zbytek světa? Pokud by byly Bitcoiny například zakázány v USA, mohlo by je to ještě více omezit, což by potenciálně způsobilo zvýšení poptávky, a tedy i ceny.

Možná je pravda, že regulační pokusy jednotlivých národů jsou odsouzeny k nezdaru, ale existuje jeden konkrétní scénář, který je pravděpodobnější – jednotná globální regulace. To je největší riziko. Pokud se světoví lídři sejdou, aby vytvořili jednotnou politiku v oblasti kryptoměn a všichni se dohodnou, že ji zničí pomocí opatření, pak by tento dopad mohl být zničující. Ale bude to opravdu těžké, protože i když se svět snaží spolupracovat, je obtížné dostat se na stejnou legislativu v jakékoli oblasti na globální úrovni.

Scénář 3: Bitcoin se stává rezervní měnou internetu

Mnoho lidí si jen těžko umí představit, že se Bitcoin stane globální rezervní měnou. Ale co takhle internetová rezervní měna?

Když si něco koupíte přes internet, z uživatelské zkušenosti ve skutečnosti měna nehraje roli. Klepnete na tlačítko nebo naskenujete QR kód. Měna je irelevantní. Ať už jde o dolary, Bitcoin nebo cokoli jiného, ​​stále je to stejná uživatelská zkušenost.

Takže Bitcoin by se mohl vyvinout do přirozené měny internetu. Pokud použijete něco, co má konečné zúčtování, jako je Bitcoin, umožňuje to obchod v digitálním prostředí. To by místním obchodníkům poskytlo další výhody – globální zákazníky. Většina obchodníků oslovuje globálnější publikum a Bitcoin by jim v tom mohl pomoci.

Disclaimer / Tento článek slouží pouze pro přehled, nelze jej považovat za investiční poradenství. Trhy jsou nevyzpytatelné a bez dostatečných znalostí je obchodování hazard. Za případné ztráty neneseme odpovědnost.