Buffett indikátor predikuje nejhorší krizi v historii! Jak bude reagovat Bitcoin?

Share This Post

Známý „Buffett indikátor“ dosáhl úrovně, kterou jsme neviděli od dotcom bubliny. Blíží se velký propad hodnoty amerických akcií?

Legendární investor a třetí nejbohatší člověk na světě Warren Buffett v poslední době dělá nečekané obchody a jeho výroky znepokojují obchodníky, investory i politiky. Nedávno jsme vás například informovali o nečekaném prodeji akcií americké banky Goldman Sachs a následné koupi akcie společnosti Barrick Gold, druhého největšího producenta vzácných kovů na světě. Warren nás také několikrát explicitně varoval před masivním propadem akcií.

Zatím se však nic zajímavého neděje a americký technologický index NASDAQ Composite dokonce dosáhl nového historického maxima. S&P 500 tento týden také dosáhl nového historického maxima a Dow Jones je na dobré cestě.

Pokud chcete vědět více, přečtěte si naši technickou analýzu amerického akciového trhu.

Warren Buffett nevěří bankám a zde jsou důvody

Nová historická maxima přitahují na akciové trhy nové investory a masivně z toho benefitují banky, do kterých Fed za posledně měsíce napumpoval tisíce miliard dolarů. To je mimochodem jediný důvod, proč akciový trh roste, zatímco ekonomická situace v USA je absolutně mizerná. Tištění několika bilionů dolarů ročně však způsobí masivní inflaci, která v konečném důsledku ochudí obyčejné lidi a vyžere jim úspory či výplaty.

Warren Buffett si je vědom této situace, a proto očekává propad amerických akcií. A spolu s ním i pád některých velkých amerických bank. I to je důvod, proč prodává jejich akcie, zatímco v minulosti extenzivně investoval právě do bankovního sektoru.

Warren Buffett nakupuje zlato a Bitcoin to vystřelí na 50 000 $ – Max Keiser

Indikátor Warrena Buffetta křičí SELL!

Buffett indikátor je jednoduchý indikátor, který v historii mnohokrát úspěšně predikoval růst nebo propad akciového trhu. Jde o podíl hodnoty Wildshire 5000 indexu a HDP Spojených států.

V roce 1999 před prasknutím dotcom bubliny tento indikátor dosáhl hodnoty 1,405. V současnosti je to 1,769. Průměrná hodnota indikátoru je 1.

Indikátor buffettů
Buffett indikátor

Tento výkyv naznačuje, že již brzy praskne další bublina na akciovém trhu a bude zajímavé sledovat, jak na tuto událost zareaguje americká centrální banka.

Fed bude mít dvě možnosti. Buď nechá proběhnout krizi, nebo ji opět zamaskuje tištěním bilionů dolarů, aby tak uchránil kapitál nejbohatších lidí na světě. Pokud si vybere druhou možnost, jako tomu bylo doposud, hodnota dolaru bude nadále klesat a dříve či později se dostane do fáze hyperinflace, což bude katastrofa.

Jak na propad akciových trhů zareaguje Bitcoin?

Asi i proto Warren investuje do společností, které těží zlato. Tento vzácný kov si totiž historicky vždy udržel svou hodnotu, podobně jako Bitcoin. Ten během probíhající koronakrize po boku vzácných kovů slouží jako bezpečný přístav pro investory. Aktuálně se obchoduje blízko letošního maxima.

Korelace se zlatem je během posledních měsíců evidentní, ale Bitcoin v čase velkých propadů na akciových trzích také přechodně klesl. Vždy se ale dokázal vrátit a dokonce dosáhl vyšší hodnoty než před propadem (viz graf).

Může vás zajímat: Pokud Bitcoin zopakuje poslední cyklus, bude stát 340 000 $

1D BTC / USD - bitstamp
1D BTC / USD – Bitstamp

O Bitcoinu se často mluví jako o digitálním zlatě. V současnosti je ještě brzo přisuzovat mu tento titul. Potrvá ještě několik desetiletí, než se osvědčí. Během této krize je to spíš něco jako divoká karta. Bitcoin má vysoký růstový potenciál, ale také může přechodně ztratit velkou část své hodnoty.

Nezapomínejme ale, že Bitcoin může padnout maximálně o 100 %, zatímco cesta nahoru není omezena.

Co číst dál?

Bilionář Warren Buffett prodává akcie a nakupuje zlato! Přejde i na Bitcoin?

Related Posts

Aktuálna bitcoinová rally je iná. Zdá sa, že FOMO a YOLO sú späť

BTC sa nedávno dotkol 45 000 dolárov. Stalo sa...

JPMorgan: Krypto je pro zločince

Zastánci kryptoměn na sociální síti X poukázali na pokrytectví...

Michael Jackson na blockchainu a herní trendy Web3 v roce 2024

V tomto článku se dozvíte, jak se první nahrávka...

Bitcoinový těžař Phoenix vzrostl o 50 % po IPO v Abu Dhabi za 371 milionů dolarů

Společnost Phoenix Group zabývající se těžbou kryptoměn zahájila obchodování...