Bukele v nedávnom rozhovore vysvetlil, ako Salvadoru prospela legalizácia bitcoinu

Share This Post

Prezident El Salvadoru Nayib Bukele v nedávnom rozhovore vysvetlil, ako legalizácia bitcoinu prospela krajine. Čo ďalšie vyhlásil prezident prvej krajiny na svete, ktorá prijala najväčšiu kryptomenu sveta ako svoje zákonné platidlo?

Bukele a bitcoin v Salvádore

Prezident Salvádoru Nayib Bukele pred nedávnom poskytol rozhovor v populárnom programe Tuckera Carlsona. Tu salvadorský prezident vysvetlil, ako krajina ťažila z legalizácie najdôležitejšej kryptomeny sveta.

Jednou z hlavných výhod legalizácie bitcoinu v El Salvadore podľa Nayiba Bukeleho bolo zvýšenie atraktivity tejto latinskoamerickej krajiny pre turistov a významný nárast cestovného ruchu o zhruba 95 %. V rozhovore prezident Salvadoru vyhlásil:

Zvýšili sme cestovný ruch o 95 %, a to čiastočne kvôli bitcoinu. Je množstvo bitcoinerov, ktorí chcú ísť do krajiny, kde je bitcoin zákonným platidlom, máme bitcoinové konferencie.

Prezident Bukele v rozhovore ďalej uviedol, že od chvíle, keď El Salvador legalizoval bitcoin, získala táto krajina mnoho súkromných investícií. Bukele okrem iného kritizoval kroky mnohých centrálnych bánk, vrátane americkej centrálnej banky, a obvinil ich z devalvácie bohatstva ľudí a zničenie ich úspor.

Prezident Salvadoru tak ocenil BTC za jeho globálnu dostupnosť a potenciál riešiť ekonomickú nespravodlivosť. Ďalej uviedol, že najväčšia kryptomena sveta je populárna dokonca aj v krajinách, kde bola predtým zakázaná úradmi.

V čase písania článku sa cena BTC pohybuje okolo 20 800 USD podľa KMC.

Záver

Salvador sa v roku 2021 stal prvou krajinou na svete, ktorá prijala bitcoin ako svoje zákonné platidlo. Čo si o tom myslíte vy? Aká ďalšia krajina podľa vás podnikne rovnaké kroky ako Salvádor? Podeľte sa s nami o názor do komentárov alebo na naše sociálne siete. Na celý rozhovor sa môžete pozrieť pod priloženým odkazom TU. [1]

Sme novo aj na LinkedIn, kde zdieľame najlepšie články. Smelo nás tam môžete sledovať. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

Related Posts

Top 5 článkov za uplynulý týždeň + Vstupuje Bitcoin do novej býčej fázy?

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Tim Draper na PBW zaspieval bitcoinovú pieseň a hovoril o budúcnosti peňazí

Americký podnikateľ Tim Draper vystúpil na práve prebiehajúcej akcii...

Do Kwon, zakladateľ Terraform Labs, bol zatknutý

Spoločnosť Terraform Labs asi nie je potrebné dlho predstavovať....

Držať bitcoin sa vypláca, je to uchovávateľ hodnoty

Na serveri Blockchain.com možno nájsť množstvo štatistík a dát...

Bitcoin tento rok prekonáva 97 % všetkých spoločností z indexu S&P 500

Trh s kryptomenami aj naďalej viac ako statočne prechádza...