Amazon chce spustiť vlastné NFT trhovisko už v apríli

Share This Post

Amazon, jeden z najväčších internetových obchodov na svete, údajne chystá spustiť svoj vlastný trh s NFT (Non-Fungible Token) už v apríli 2023.  Čo môžeme od Amazonu čakať?

Amazon chce spustiť vlastné NFT trhovisko

V posledných dňoch sa stále viac hovorí o NFT a ich využití v rôznych oblastiach. Teraz sa zdá, že ďalšia veľká spoločnosť vstúpi do sveta NFT. Podľa posledných informácií internetový gigant Amazon údajne chystá spustenie svojho vlastného trhu s NFT.

Amazon je jedna z najväčších e-commerce spoločností na svete. Podľa spravodajského portálu Yahoo Finance môže byť spustenie nového NFT trhoviska dôležitý míľnik v ďalšom rozvoji NFT. Portál ďalej uvádza, že k spusteniu vlastného trhoviska by mohlo dôjsť už 24. apríla tohto roku.

Prvé správy o chystanom trhovisku sa začali šíriť už v januári. V minulosti už výkonný riaditeľ Amazonu Andy Jassy naznačil, že by spoločnosť mohla začať predávať NFT vo „vzdialenej budúcnosti“.

Podľa informácií z Yahoo Finance sa nové trhovisko bude na začiatku zameriavať na 15 rôznych kolekcií NFT. Tieto kolekcie budú najprv dostupné pre zákazníkov v USA, ale očakáva sa, že v budúcnosti sa služba rozšíri aj do ďalších krajín. Pokiaľ Amazon spustí svoje trhovisko už v apríli, stane sa tak konkurentom OpenSea alebo Blur.

V čase písania článku sa cena BTC pohybuje okolo 20 000 USD podľa KMC.

Záver

Využili ste niekedy služby Amazonu? Aký je váš názor na NFT? Podeľte sa s nami o svoj názor do komentárov alebo na naše sociálne siete. Celú správu Yahoo Finance si môžete prečítať pod priloženým odkazom TU. [1]

Sme novo aj na LinkedIn, kde zdieľame najlepšie články. Smelo nás tam môžete sledovať. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

Related Posts

Bitcoin se blíží 60 000 USD po 3,7% denním zisku

Bitcoin vzrostl o 3,79 % za posledních 24 hodin...

Pro hongkongské kryptoburzy se blíží konečný termín pro podání žádosti o licenci

Kryptoburzy v Hongkongu musí do 29. února požádat o...

Mad Lads‘ Backpack Exchange překračuje objem obchodů 300 milionů dolarů za 24 hodin

Kryptoměnová burza Backpack založená na síti Solana dosáhla hranice...

Americký ministr financí vyzývá federálního regulátora, aby dohlížel na stablecoiny

Janet Yellenová, ministryně financí Spojených států, řekla zákonodárcům, že...