[SPRÁVY] • Spoločnosť OpenSea zavádza nové zásady pre boj proti krádežiam NFT • a ďalšie články

Share This Post

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv:

TRHY

Po relatívne pokojnom víkende, ktorý bitcoin strávil prevažne okolo hranice 23 000 USD, prešiel v pondelok do ofenzívy a vyskočil na sever k 24 000 USD. Medvede sa však takmer okamžite vrátili na scénu a nedovolili ďalší rast. Práve naopak, BTC začal cúvať a klesol až na 22 700 USD.

S rastúcim očakávaním ohľadom nadchádzajúcich údajov o americkom indexe spotrebiteľských cien za júl, ktorý by mal byť nižší ako v predchádzajúcom mesiaci, bitcoin získal späť časť svojej pozície a vrátil sa na 23 000 USD. Spojené štáty skutočne oznámili nižšie percento inflácie vo výške 8,5 %. Keďže je bitcoin rizikovejším aktívom, reagoval okamžitým rastom ceny na 24 000 USD.

Ďalšia volatilita prišla o niečo neskôr a BTC vyskočil na necelých 25 000 USD, čo sa stalo jeho najvyššou cenovkou za takmer dva mesiace. V čase písania tohto článku sa však kryptomena obchoduje o viac ako 500 USD nižšie.

Ethereum sa pohybovalo okolo 1 700 USD, ale prudko vzrástlo o viac ako 200 USD. V dôsledku toho sa dotklo vlastného niekoľkomesačného maxima na úrovni 1 920 USD. Od tej doby mierne ustúpilo. [1]

Kryptomeny

Počet cardano transakcií stúpol na 75 000 a ďalšie pribudnú

Podľa údajov z blockchainového prieskumníka sieť cardano v súčasnosti spracováva približne 75 000 transakcií denne. Aj napriek vykazovaniu pôsobivej transakčnej aktivity však cardano ešte nepracuje na plný výkon a nárast počtu operácií v blockchaine sa má ešte zvýšiť.

S nadchádzajúcou sériou nových riešení v sieti cardano sa očakáva, že počet transakcií v sieti rýchlo vzrastie. Hlavnými zdrojmi transakčnej aktivity sa stanú syntetické tokeny, stablecoiny a decentralizované pôžičky.

Zatiaľ počet transakcií v sieti predstavuje bežné transakcie medzi používateľmi a obchodné operácie na rôznych platformách. [2a]

Banky, burzy, firmy

SEC predvoláva Coinbase kvôli produktom Staking a Yield

Komisia pre cenné papiere Spojených štátov (SEC) podľa štvrťročnej správy vyšetruje výnosové a stakingové produkty kryptoburzy Coinbase. Burza dostala od SEC predvolanie na vyšetrovanie.

Táto sonda bude ďalším tŕňom v oku burzy Coinbase, ktorá údajne čelí vyšetrovaniu kvôli kótovaniu niektorých aktív, ktoré SEC údajne považuje za cenné papiere. Čelí tiež novej žalobe, podľa ktorej urobila „podstatne nepravdivé a zavádzajúce vyhlásenia“.

Vyšetrovanie SEC je známkou toho, že regulátor neberie žiadnu aktivitu búrz na ľahkú váhu. SEC zintenzívnila vyšetrovanie všetkých aktivít na trhu s kryptomenami a Coinbase sa zdá byť v jej hľadáčiku na prvom mieste, pretože je to významná burza. [3a]

Spoločnosť OpenSea zavádza nové zásady pre boj proti krádežiam NFT

Pretože krádeže majetku zostávajú jedným z najväčších problémov v oblasti nezameniteľných tokenov (NFT), snaží sa trhovisko NFT OpenSea prispôsobiť svoje zásady tak, aby zahŕňali ďalšie opatrenia proti odcudzeniu predmetov.

V oznámení firma zdôraznila, že jej zásady boli vytvorené s ohľadom na zákony Spojených štátov, kde je vedomé umožnenie predaja kradnutých predmetov zakázané. Trhovisko však priznalo, že v niektorých prípadoch boli kupujúci, ktorí nevedomky kúpili kradnutý tovar, potrestaní, aj keď sa nedopustili žiadneho pochybenia. Kvôli tomu a spätnej väzbe komunity NFT trhovisko upravilo svoje zásady a rozšírilo používanie policajných hlásení.

Predtým sa policajné hlásenia používali v rámci platformy vo vyhrotených sporoch. S novou aktualizáciou sa budú používať na potvrdenie všetkých hlásení o odcudzených predmetoch v rámci platformy NFT. Bez policajnej správy do siedmich dní platforma umožní nákup a predaj nahláseného predmetu znova, aby sa predišlo falošným správam. V nadväznosti na to sa spoločnosť tiež snaží uľahčiť proces opätovného zapnutia funkcií nákupu a predaja, akonáhle sú odcudzené predmety nájdené. [3b]

Mark Cuban čelí hromadnej žalobe za propagáciu kryptografických produktov Voyager

Mark Cuban, miliardár a podnikateľ, ktorý je v kryptosystéme posledný rok pomerne aktívny, čelí hromadnej žalobe kvôli propagácii skrachovanej kryptobrokerskej firmy Voyager Digital.

Advokátska kancelária Moskowitz Law Firm podala na okresnom súde Spojených štátov na juhu Floridy občianskoprávnu žalobu na Cubana za propagáciu neregulovaných kryptografických produktov spoločnosti Voyager. Žaloba požadovala prerokovanie prípadu pred porotou.

Žaloba tvrdila, že Cuban tiež pri mnohých príležitostiach skresľoval informácie o firme, pričom uvádzal pochybné tvrdenia o tom, že je lacnejšie ako konkurencia, a ponúkal obchodné služby „bez poplatkov“. Cuban spolu s generálnym riaditeľom Voyager Digital Stephenom Ehrlichom využívali svoje dlhoročné skúsenosti, aby nalákali neskúsených zákazníkov k investovaniu ich životných úspor do niečoho, čo nazývali Ponziho schéma, tvrdí žaloba. [3c]

CBDC, Regulácia

Juhokórejský vrchný finančný regulátor urýchli novú kryptolegislatívu

Pracovná skupina zložená z odborníkov zo súkromného sektora a príslušných ministerstiev „urýchli proces revízie návrhov zákonov o virtuálnych aktívach“, uviedol predseda juhokórejskej Komisie pre finančné služby (FSC) Kim Joo-hyun na štvrtkovom zasadnutí Národného zhromaždenia.

Kim podľa miestnych médií uviedol, že pripravovaná kryptolegislatíva bude mať „vyvážený“ prístup k rozvoju technológie blockchain, ochrane investorov a stabilite trhu.

„Vzhľadom na charakteristiky virtuálnych aktív, ktorými sú decentralizácia, anonymita a nadnárodnosť, bude FSC komunikovať na medzinárodnej úrovni a zodpovedať globálnej regulačnej konzistencii.“

– povedal Kim. [4a]

Kalifornský DFPI zakazuje predaj cenných papierov Celsius

Kalifornské ministerstvo pre finančnú ochranu a inovácie (DFPI) teraz vydalo príkaz, aby sa spoločnosť Celsius zdržala predaja. Skrahovaný poskytovateľ kryptoúverov tak nebude môcť pokračovať v predaji a uvádzaní cenných papierov na trh v štáte Kalifornia.

Tento vývoj prichádza mesiac po tom, čo DFPI vydal dva príkazy na zastavenie a zdržanie sa činnosti ďalším platformám pre krypto požičiavanie – BlockFi a Voyager.

Úrady tvrdia, že účty „Earn Rewards“ ponúkané a predávané spoločnosťou Celsius sú cennými papiermi, hoci ministerstvo nevydalo žiadne takéto povolenie na vykonávanie týchto činností. DFPI tiež tvrdil, že spoločnosť Celsius a jej generálny riaditeľ Alexander Mashinsky úplne nezverejnili podstatné aspekty svojho podnikania a účtu Earn Rewards. [4b]

Related Posts

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Kryptomeny majú svetlú budúcnosť, ľudia prestávajú veriť centrálnym bankám!

Kryptomeny už dávno stratili negatívny punc a naopak sa...

Ministerstvo financí USA uvalilo sankce na 5 krypto adres spojených s ruskou neonacistickou polovojenskou skupinou

Ministerstvo financí Spojených států přidalo pět kryptoměnových adres spojených...

Jižní Korea vydala zatykač na zakladatele Terra Do Kwona

Zatímco komunita LUNC se raduje z možného návratu tokenu Terra Luna...

Napodobitelé Vitalika Buterina rozšiřují ETH phishing před The Merge

Humbuk kolem The Merge přilákal hejno podvodníků, kteří aktivně...

Burza Huobi odstraní Monero a další mince sloužící na ochranu soukromí

Kryptoměnová burza Huobi odstraní ze své platformy sedm různých...