[SPRÁVY] • Výkonní pracovníci spoločnosti Coinbase čelia žalobe akcionára • a ďalšie články

Share This Post

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv:

Kryptomeny

Babydoge Swap Testnet bude spustený budúci týždeň

Tím stojaci za babydoge, napodobeninou dogecoinu založenou na BNB, nedávno oznámil, že spustenie jeho swapového protokolu prebehne za týždeň. Koncom júla tím babydoge uviedol, že hľadá projekty BSC, s ktorými by mohol spolupracovať.

Tvrdil, že ide o prvý swap, ktorý umožňuje swap tokenov s nulovými poplatkami. Protokol bude zahŕňať aj také funkcie, ako je farming a staking. Na začiatku júna babydoge tiež ponúkol čerstvý náhľad svojho metaverse nazvaného „Wearable“.

Podľa údajov poskytnutých spoločnosťou CoinMarketCap zostáva babydoge v dobe tlače mimo rebríčka 200 najväčších kryptomien podľa trhovej kapitalizácie, aktuálne sa nachádza na 230. mieste. [2a]

Banky, burzy, firmy

Revolut sa zbavuje Paxosu v prospech nového poskytovateľa krypto služieb

Podľa dvoch zdrojov oboznámených so záležitosťou mení americká odnož digitálnej bankovej platformy svojho hlavného poskytovateľa krypto služieb. Revolut využíva chicagskú spoločnosť Apex Crypto, uviedli zdroje, a odchádza tak od spoločnosti Paxos. Zmena má vstúpiť do platnosti na začiatku septembra.

E-mail rozoslaný zákazníkom v utorok a potvrdený spoločnosťou Blockworks podrobne popisuje, ako Revolut chce začiatkom septembra prejsť od krypto firmy Paxos, ktorá má licenciu Ministerstva financií štátu New York.

Spoločnosť Revolut neskôr rozoslala zákazníkom e-mail potvrdzujúci zmenu správcu, v ktorom uvádza, že aktíva budú prevedené on-chain. Prerušenie obchodovania s kryptomenami by podľa e-mailu malo v daný deň trvať niekoľko hodín. [3a]

Výkonní pracovníci spoločnosti Coinbase čelia žalobe akcionára

Kryptoburza Coinbase čelí derivatívnej žalobe od nespokojného akcionára kvôli uvedeniu akcií na burzu v roku 2021. Akcionár burzy Coinbase podal na spoločnosť žalobu.

V podaní tvrdí, že spoločnosť Coinbase skreslila rôzne skutočnosti a dopustila sa hrubého pochybenia v konaní predtým, ako získala priamy vstup na burzu v apríli 2021. Konkrétne sa v podaní sťažuje, že Coinbase pred svojím vstupom na burzu „vytvorila masívny prílev“ prostredníctvom rozsiahlej reklamnej kampane. To spôsobilo „bezprecedentný nárast“ aktivity a viedlo k narušeniu služieb.

Tento náhly rast zase narušil „zotrvačníkovú“ stratégiu rastu spoločnosti v neprospech jej investorov. Podľa podania sa snaha spoločnosti Coinbase o zvýšenie počtu používateľov „obrátila proti nej, čím bola spoločnosť a jej novo nájdení investori poškodení a zraniteľní voči konkurencii“. [3b]

Nemecká burza Nuri podáva konkurzný návrh

Nemecká kryptoburza Nuri, predtým známa ako Bitwala, podala návrh na insolvenciu kvôli zlým podmienkam na trhu. Nuri dňa 9. augusta podala návrh na vyhlásenie insolvencie.

Na rozdiel od niektorých nedávno insolventných kryptoplatforiem neplánuje Nuri svojim zákazníkom odoprieť služby. Používatelia budú mať zaručený prístup k vkladom a výberom a služby Nuri budú naďalej fungovať. Uviedla, že jej „dočasné konkurzné konanie nemá vplyv na vklady zákazníkov, kryptomenové fondy a investície do Nuri Pot“.

Hoci Nuri ponechá existujúce účty otvorené, neprijíma nových zákazníkov a neumožní otvorenie nových účtov. [3c]

CBDC, Regulácia

Thajská centrálna banka získa viac právomocí v rámci revízie regulácie kryptografie

Thajská centrálna banka získa viac právomocí, pretože krajina juhovýchodnej Ázie zvyšuje reguláciu digitálnych aktív, uviedol thajský minister financií Arkhom Termpittayapaisith.

Thajsko plánuje sprísniť dohľad nad platformami a burzami, ktoré ponúkajú obchodovanie s kryptomenami a ďalšími digitálnymi aktívami, uviedla agentúra Bloomberg s odvolaním sa na Termpittayapaisitha.

V súčasnosti má podľa pravidiel prijatých v roku 2018 v krajine jediný mandát na dohľad nad odvetvím digitálnych aktív Komisie pre cenné papiere (SEC), ktorá je regulátorom kapitálových trhov, uviedla správa.

Komisia SEC bola požiadaná, aby sa ujala vedenia v oblasti zmien, uviedol Termpittayapaisith.
Tento krok prichádza po tom, čo boli thajské regulačné orgány kritizované za to, že neprijali rýchle opatrenia na ochranu investorov licencovanej burzy kryptomien Zipmex (Thajsko), ktorá minulý mesiac dočasne pozastavila výbery. [4a]

Problémy spoločnosti Celsius sa stupňujú, kanadské regulačné orgány začali vyšetrovanie veriteľa

Problémy, ktorým čelí skrachovaná platforma pre požičiavanie kryptomien Celsius, sa zrejme stupňujú po tom, čo vyšlo najavo, že kanadské regulačné orgány spolupracujú s medzinárodnými partnermi na vyšetrovaní teraz skrachovanej firmy.

Zdroje blízke tejto záležitosti naznačujú, že kanadské provinčné regulačné orgány, vrátane quebeckého Autorité des marchés financiers (AMF), od polovice júna spolupracujú s náprotivkami zo Spojených štátov, aby rozplietli nedávne podujatie, uviedol 9. augusta denník Financial Post.

Vyšetrovanie sa začalo bezprostredne po tom, čo Celsius zastavil výbery od klientov pred vyhlásením úpadku.

Podľa zdrojov je dôvodom zapojenia AMF do vyšetrovania investície najväčšieho quebeckého správcu penzijných fondov, Caisse de dépôt et placement du Québec (CPDQ), vo výške 150 miliónov USD do spoločnosti Celsius. Investícia CPDQ z októbra 2021 mala zásadný vplyv na to, že spoločnosť Celsius dosiahla viac ako 3 miliárd USD. [4b]

Related Posts

Robert Kiyosaki varuje pred vývojom digitálnej meny centrálnej banky USA (CBDC)

Robert Kiyosaki, autor bestselleru "Bohatý otec, chudobný otec", varuje...

Vzostup kryptomien v Brazílii prinútil centrálnu banku k sprísneniu regulácie

Guvernér brazílskej centrálnej banky v prejave pred finančnou a...

Nový americký zákon požaduje, aby firmy hlásily mimořetězcové transakce vládě

Nový zákon ve Spojených státech má za cíl požadovat,...

MicroStrategy opäť nakupovala, teraz už drží viac ako 158 tisíc bitcoinov

Spoločnosť MicroStrategy, ktorá sa zaoberá oblasťou business intelligence a...

Medvede potrebujú do zajtra dostať cenu bitcoinu pod 26 000 USD

Kurz ceny bitcoinu včera okolo obeda začal silne stúpať....

Cena bitcoinu v ohrození? Index amerického dolára potvrdzuje býčí „zlatý kríž“

Index sily dolára (DXY) dosiahol 22. septembra najvyššiu úroveň...