Viac ako 130 amerických bánk vyvíja alebo plánuje aktivity v oblasti kryptomien

Share This Post

Počet bánk v USA spadajúcich pod Federálnu spoločnosť pre poistenie vkladov (FDIC), ktoré sa zaoberajú kryptoaktívami, naďalej rastie. To naznačuje silný dopyt po aktívach, ako sú Bitcoin a Ether, a tiež po službách s kryptoaktívami súvisiacimi.

V tejto súvislosti správa zverejnená Úradom generálneho inšpektora FDIC (IOG) odhalila, že od januára 2023 sa približne 136 bánk buď zapojilo, alebo plánuje pustiť do podnikania súvisiaceho s kryptomenami.

Podľa údajov FDIC bolo k januáru 2023 FDIC známe, že 136 poistených bánk vyvíjalo alebo plánovalo aktivity súvisiace s kryptoaktívami.

Pozoruhodné je, že tieto banky majú dohody s tretími stranami, ktoré umožňujú klientom bánk kryptoaktíva nakupovať a predávať. Dôvodom je neexistencia jasných predpisov. Banky tiež poskytujú služby ukladania na účty a služby úschovy a požičiavania kryptomenovým burzám.

Záujem o kryptomeny rastie, ochrana je nutná

Podľa tejto správy si kryptomeny zaobstaralo približne 52 miliónov Američanov, teda 16 % populácie. Zhruba 46 000 z nich prišlo od roku 2021 kvôli kryptomenovým podvodom o viac ako 1 miliardu dolárov. Vzhľadom na to, že kolaps FTX odhalil úzke obchodné spojenie tejto krypto burzy s približne 11 bankami, čo vyvolalo podozrenie na možné zapojenie do údajných podvodov s bankovými prevodmi, správa zdôraznila potrebu ochrany.

FDIC by mal spolupracovať s ďalšími regulačnými orgánmi, aby zaistil jasnosť ohľadom regulácie digitálnych aktív. Ďalej by FDIC mal zabezpečiť, aby jeho kontroly, zásady a postupy riešili spotrebiteľské riziká týkajúce sa digitálnych aktív, vrátane vzťahu ochrany vkladov a digitálnych aktív.

Správa IOG prichádza po sérii krachov vysoko postavených kryptografických firiem, ktoré viedli k zvýšenému volaniu po regulačnom dohľade. Postoj FDIC sa tak stáva kritickejším. V niekoľkých oznámeniach regulátor varoval banky, aby sa od digitálnych aktív držali ďalej. Odkazuje sa pritom na potenciálne riziká, ktoré môžu predstavovať pre širší finančný systém.

V piatok vydal regulátor spoločne s Federálnym rezervným systémom a Úradom pre kontrolu mien vyhlásenie, v ktorom bankám nariadil, aby pri nakladaní s kryptoaktívami alebo vkladmi stablecoinov uplatňovali existujúce zásady riadenia rizík. Vo vyhlásení sa píše:

Je dôležité, aby bankové organizácie, ktoré využívajú určité zdroje financovania od subjektov spojených s kryptoaktívami, aktívne monitorovali riziká likvidity spojené s týmito zdrojmi financovania a zaviedli a udržiavali účinné riadenie rizík a kontrolné mechanizmy zodpovedajúce úrovni rizík likvidity z takého zdroja financovania.

Záver

Je to teraz na kryptomenových trhoch celkom masaker. Teda nielen na tých kryptomenových. Lenže žiadny medveď netrvá večne a ja stále verím, že sa situácia raz otočí a tí, čo vydržali a naopak v týchto časoch prikupovali, budú tými, čo sa budú smiať nakoniec najviac.

Sme novo aj na LinkedIn, kde zdieľame najlepšie články. Smelo nás tam môžete sledovať. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

Related Posts

Bitcoinové velryby odmítají prodávat, zatímco cena BTC se zbavuje „euforie“

Bitcoinu 16. dubna hrozila nová místní minima, protože investoři...

Šest miliard dolarů v BTC přesunula pátá nejbohatší bitcoinová velryba

Pátá největší BTC holdingová adresa – také nazývaná „37X“...

Cena bitcoinu se vrátila na 70 000 dolarů

Bitcoin získat zpět hranici 70 000 USD, když se...

Polygon zkEVM nefungoval kvůli problémům s blockchain sekvencerem

Polygon, řešení pro škálování vrstvy 2 Ethereum, oznámil, že...

MicroStrategy prodává dalších 604 milionů dolarů bankovek na nákup 9 000 bitcoinů

MicroStrategy, jeden z největších veřejných držitelů bitcoinů, dokončil další nabídku...

Binance nabízí odměnu 5 milionů dolarů

Kryptovelryba koupila 314 milionů tokenů BOME ještě před uvedením...