Byla přijata stížnost na Muska za manipulaci s trhem – Elon kontruje oznámením, kdy Tesla obnoví platby v Bitcoinu!

zdroj:kyptomgazin.sk
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Generální ředitelka společnosti Sygnia Magda Wierzycka podala oficiální návrh na vyšetření údajné manipulace Elona Muska s trhem a zejména s Bitcoinem. Stížností se by se měla podle všeho zabývat komise pro cenné papíry a burzy v USA.

Musk vyzývá minery ke využívání čisté energie

Tuto informaci přinesl portál Cointelegraph a jak už bývá zvykem, Musk velmi rychle reagoval na toto obvinění. Generální ředitel společnosti Tesla tvrdí, že jeho společnost má v úmyslu obnovit přijímání plateb v Bitcoinu, ale až když se potvrdí, že Mineři využívají při těžbě čistou energii.

Podle Wierzycky Musk s naprostou vážností a úmyslně vystřelil cenu Bitcoinu, jen proto, aby následně na vrcholu prodal většinu svého BTC portfolia.

Musk opět reagoval:

“Toto je velmi nepřesný údaj. Tesla dosud prodala pouze přibližně 10 % podílu BTC, jen proto aby potvrdila, že se dá Bitcoinu snadno zbavit bez manipulace trhu.”

Zpráva o tom, že Tesla ukončila přijímání plateb v BTC přišla ještě v dubnu. Musk přiznal, že tento počin byl veden s určitým úmyslem. Chtěli totiž dokázat likviditu Bitcoinu jako alternativu k hotovosti. Jsou to opravdu zvláštní a zejména rychlé rozhodnutí, protože ještě měsíc předtím Musk oznámil, že Tesla přidala do svého portfolia Bitcoin v hodnotě 1,5 miliardy USD.

Celý tento proces však trval velmi krátce. Obavy ze spotřeby energie vyvolaly v celém krypto průmyslu negativní boom. Kromě Muska se přidala i Čína s úmyslem zakázat těžbu BTC. Co následovalo po mediální přestřelce už všichni víme – Bitcoin zaznamenal pokles o 54 %.

 

Skončí negativní mediální boom kolem Bitcoinu?

Během víkendu Musk naznačil, že by mohla Tesla opět přijímat platby v Bitcoinu:

“Když se potvrdí, že Mineři využívají čistou energii s pozitivním trendem do budoucnosti, Tesla opět umožní transakce s Bitcoinem.”

Před nedávnem dostal Musk pozvánku od CEO Microstrategy Michaela Saylor, na setkání minerů BTC. Toto setkání položilo základy pro vznik dobrovolného samoregulačního orgánu – “Rada pro těžbu Bitcoinu”Samozřejmě hlavním cílem rady bude navýšení možností využívání obnovitelných zdrojů při těžbě kryptoměn.

Navzdory velkému množství negativních zpráv se odhaduje, že přibližně 75 % minerů, již aktuální využívá alternativní zdroje energie, konkrétně bezuhlíkové zdroje. Uvedl to analytik společnosti Ark Investments Yassine Elmandjra.

Chceš sa naučiť analyzovať grafy? Máme tu pre teba VIP trading room. Nájdeš tu signály, denný update trhu, 200 video návodov a hlavne pomoc od profesionálnych traderov. S nami nezmeškáš žiadnu príležitosť na trhu. Kryptomeny, indexy a forex denne monitorujeme za teba a hľadáme signály, ktoré následne posielame do našej skupiny. >>>Pozrieť ponuku<<<

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.