Cardano [ADA] CZ/SK – Bezvadná komunitní práce, ze které si ostatní skupiny mohou vzít příklad

btc, krypto, altcoin, future, budoucnost, eth, ethereum, cardano
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Decentralizované prostředí vyžaduje vysoké zapojení komunit a vlastní iniciativu. Československé prostředí je velmi aktivní v oblasti kryptoměn, což je jedině dobře. Dnes si představíme drahokam mezi CZ/SK komunitami. Jedná se o komunitu okolo sítě Cardano, která plánuje velké věci. 

Komunity jsou důležité

Jak již bylo zmíněno v úvodu, kryptoměny a decentralizované prostředí vyloženě potřebuje komunity. Ty totiž tvoří základ decentralizovaného prostředí. Právě komunity dohlíží na chod sítě, na práci tvůrců a tvoří podhoubí, ze kterého se rekrutují noví a noví přispěvatelé do decentralizovaného ekosystému.

Role komunit je tak jasně kritická. To platí dvojnásob ve vztahu k technologii, kterou čeká širší adopce. Právě otevřenost a přívětivost komunit je důležitá pro snížení vstupních bariér pro nové zájemce o vstup do světa blockchainu a decentralizace.

Inspirace na dárky – Co z Aliexpressu nesmí chybět pod stromečkem každého hodlera?

Jedna z nejkrásnějších československých komunit je jednoznačně Cardano [ADA] CZ/SK. Cardano je kryptoměna, která by se dala charakterizovat jako vyspělejší verze Etherea a dalších smart chainů. To znamená, že bude poskytovat služby, které známe z ETH sítě jako komplexní smart kontrakty, decentralizované aplikace, a navíc např. interoperabilitu mezi blockchainy.

StormGain

Cardano funguje na PoS (Proof of Stake) a momentálně probíhá velké testování stakování ADA mincí. Cardano buduje svůj image jako síť postavená s pomocí vědeckých metod a postupů. Cardano se chce stát smart kontrakt platformou, která bude poskytovat vyspělejší funkce než ostatní chytré platformy.

Budování komunit vyžaduje konstantní práci

Pokud se ocitnete v komunitě Cardana, tak rychle zjistíte, že se jedná o prostředí až neuvěřitelně milé. Diskuze o technologii jasně převyšují diskuze o ceně. Vývoj je na prvním místě. Za skupinou Cardano [ADA] CZ/SK stojí Jaromír Tesař, Lukáš Bárta a Michal Nový. Právě jejich práce je naprosto kritická pro rozvoj komunity.

Zde se jasně ukazuje, že budování komunity prostě stojí práci a je potřeba, aby to někdo takříkajíc vzal do ruky. A tato práce je pak vidět. V československé krajině totiž vznikly hned tři pooly na stakování Cardana. Jedná se o Cardanians, Nuts a BLTN. Tím se československá komunita výrazně zasazuje o rozvoj samotné sítě.

Kromě vývoje je také extrémně důležité, že existuje místo, kam mohou přijít nováčci a místo útoků a agresivity se dočkají vřelého přijetí. Otevřené diskuze na úrovni bez urážek jsou také nezvyklé v československém kryptoměnovém světě. Tato skupina je základem pro všechny fanoušky Cardana a decentralizovaných technologií.

Cardano CZ/SK by mělo být inspirací i pro ostatní kryptoměnové komunity. ADA komunita totiž poskytuje vřelé debaty, otevřené diskuze, extrémně kvalitní technologický obsah a reálnou práci na platformě. Místo arogance vítá i nováčky a správci skupiny jsou vždy ochotni vysvětlit témata jak zkušeným investorům, tak i úplným začátečníkům.

Pokud se zajímáte o Cardano anebo si pouze chcete rozšířit znalosti ze světa kryptoměn, rozhodně stojí za to, stát se členem této komunity.

Co číst dále:

[Zprávy] Optimistické předpovědi ceny Bitcoinu – Finanční giganti vstupují do kryptoměn – Ripple vybral dalších 200 milionů dolarů

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.