Cena bitcoinu dosiahla v 3 krajinách historické cenové maximá

Share This Post

Bitcoin opäť vzrástol nad dôležitú hranicu 30 000 amerických dolárov, čo spôsobilo, že v troch krajinách na svete tak voči tamojšej mene prekonal historické cenové maximá. O aké krajiny sa jedná a aké sú ďalšie vyhliadky?

Bitcoin prekonal 30 000 USD

Najdôležitejšia kryptomena na svete Bitcoin nedávno prekonal hranicu 30 000 USD a pomaly sa blíži k úrovni 31 000 amerických dolárov. Tento významný nárast nad dôležitou hranicou priniesol historicky najvyššiu cenu Bitcoinu v Argentíne, Venezuele a Libanone v porovnaní s miestnymi menami.

V týchto ekonomicky nestabilných regiónoch sa Bitcoin stal prostriedkom uchovávania hodnoty a ochranou pred infláciou. Tieto krajiny sa stretávajú s vysokou infláciou, čo je hlavným faktorom za týmto trendom. Bitcoin sa priblížil historickým maximám aj v Turecku, kde naposledy cena BTC voči tureckej líre dosiahla ATH koncom roka 2021.

Počas tohto obdobia rastu sa na internete objavil rad popredných analytikov, ktorí zdieľali svoje analýzy prostredníctvom svojich twitterových účtov. Napríklad populárny analytik Crypto Tony uviedol, že pokiaľ sa Bitcoinu podarí upevniť okolo hranice 31 000 dolárov, potom dosiahnutie úrovne 32 000 dolárov nebude problém.

Pokiaľ ide o ostatných analytikov, generálny riaditeľ spoločnosti Eight Michaël van de Poppe vyhlásil, že si nie je istý, či Bitcoin bude pokračovať od hranice 30 000 USD ďalej hore. Vo svojom príspevku na Twitteri uviedol:

Nie som si istý, či budeme pokračovať v tomto behu odtiaľto, ale počas vzostupných trendov s najväčšou pravdepodobnosťou uvidíte cenu pokračovať v behu ako mať hlboké korekcie. Pokiaľ dôjde ku korekcii, kúpim 28 500 USD.

V čase písania článku sa cena BTC pohybuje okolo 30 445 USD podľa KMC.

Sme aj na sociálnej sieti LinkedIn. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

ZDROJ: cointelegraph.com

Related Posts

Aktuálna bitcoinová rally je iná. Zdá sa, že FOMO a YOLO sú späť

BTC sa nedávno dotkol 45 000 dolárov. Stalo sa...

JPMorgan: Krypto je pro zločince

Zastánci kryptoměn na sociální síti X poukázali na pokrytectví...

Michael Jackson na blockchainu a herní trendy Web3 v roce 2024

V tomto článku se dozvíte, jak se první nahrávka...

Bitcoinový těžař Phoenix vzrostl o 50 % po IPO v Abu Dhabi za 371 milionů dolarů

Společnost Phoenix Group zabývající se těžbou kryptoměn zahájila obchodování...