CEO Blockfi uzavírá úspěšný rok 2021 – další rok bude ještě zajímavější, nicméně pozor na FOMO!

Share This Post

Výkonná ředitelka společnosti Blockfi tvrdí, že letos byla pro běžné investory významná a poptávka po kryptoměnách rapidně vzrostla. Avšak „Fear of missing out“ (FOMO), jev, který si zažil každý trader, bude pro nové investory výzvou.

Sama ředitelka navíc očekává příští rok určité regulace, které pomohou adopci kryptoměn.

Rok 2021 se určitě zapíše do dějin

Flori Marquezová, spoluzakladatelka Blockfi, se vyjádřila o svých pohledech na kryptoměny a rok 2022 v rozhovoru pro Yahoo Finance.

Přečti si také: Srbsko a kryptoměny: Počet investorů roste – budou bývalé státy Jugoslávie kryptocentrem Evropy?

Společnost Blockfi byla založena v roce 2017 a byla vytvořena s cílem poskytovat úvěrové služby na trzích s omezeným přístupem k různým finančním produktům. Momentálně je společnost zaměřená na finanční služby, které jsou spojeny s kryptoměnami, a získala si důvěru institucí jako například Valar Ventures, Galaxy Digital, Fidelity či Coinbase Ventures.

„Byl to obrovský rok pro kryptoměny. Přestože se cena BTC neustále hýbe nahoru dolů, není třeba se bát. Podíváte-li se na meziroční výnosy Bitcoinu, tak ten udělal více než 100 %. Porovnejte si to se zlatem či indexem S&P a uvidíte sami. Ano, je pravda, že kryptoměny jsou volatilní, vidíme to poslední měsíc. Nicméně je to stále skvělá investice pro lidi, kteří do toho šli třeba i před rokem,“ tvrdí ředitelka.

„V roce 2021 jsme viděli obrovské přesuny amerických investorů, kteří mají velký zájem o tato aktiva,” dodala.

Pokud chceš obchodovat nebo jen nakupovat kryptoměny, doporučujeme ti použít burzu Binance. Nemáš ještě účet na Binance? Vytvoř si jej nyní přes >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování.

Všechno je to hezké, ale pozor na FOMO!

„Podíváme-li se na úspěch samotného Blockfi, tak za poslední tři roky jsme na konci roku 2019 měli 10 000 klientů. Koncem roku 2020 jsme jich měli už 100 000 a letos budeme mít více než 500 000 lidí,“ tvrdí Marquezová.

„V roce 2022 podle všeho uvidíme několik důležitých faktorů. Prvním bude dosud nevídaná adopce a vstup nových investorů do kryptosvěta. Také si myslím, že obrovskou roli sehraje FOMO,“ míní ředitelka.

„Nastupují Vánoce, lidé budou mluvit o nových věcech, kam investovali a pod. Mám pocit, že kryptoměny se pro laika už stávají o něco více srozumitelnější, než to bylo před pěti lety,“ domnívá se Marquezová.

Výkonná ředitelka dospěla k závěru, že řádné regulace umožní společnostem spojenými s kryptoměnami prezentovat digitální aktiva s větší jasností. Toto nám z dlouhodobého hlediska určitě pomůže a bude to i pro spotřebitele bezpečnější. Přece jen investoři, a to zejména ti, kteří vstoupí do kryptoměn poprvé, se budou cítit bezpečněji s tím vědomím, že s regulačními orgány budou na jedné lodi.

Related Posts

Robert Kiyosaki varuje pred vývojom digitálnej meny centrálnej banky USA (CBDC)

Robert Kiyosaki, autor bestselleru "Bohatý otec, chudobný otec", varuje...

Vzostup kryptomien v Brazílii prinútil centrálnu banku k sprísneniu regulácie

Guvernér brazílskej centrálnej banky v prejave pred finančnou a...

Nový americký zákon požaduje, aby firmy hlásily mimořetězcové transakce vládě

Nový zákon ve Spojených státech má za cíl požadovat,...

MicroStrategy opäť nakupovala, teraz už drží viac ako 158 tisíc bitcoinov

Spoločnosť MicroStrategy, ktorá sa zaoberá oblasťou business intelligence a...

Medvede potrebujú do zajtra dostať cenu bitcoinu pod 26 000 USD

Kurz ceny bitcoinu včera okolo obeda začal silne stúpať....

Cena bitcoinu v ohrození? Index amerického dolára potvrdzuje býčí „zlatý kríž“

Index sily dolára (DXY) dosiahol 22. septembra najvyššiu úroveň...