Chainlink zase na koni, po 6týdenní korekci udělal +30% za jeden den

Chainlink zase na koni, po 6týdenní korekci udělal +30% za jeden den

Zostáva do konca 50 % zľavy na všetky naše produkty

Technologický coin v roce 2020 předvádí úžasné rallye. Ten, kdo naskočil, si jistě pochvaluje. I když, za poslední týdny korekce na trhu vymazala velkou část zisků. Do toho přišel velký výprodej tokenů ze strany vývojářů a ve výsledku tato kryptoměna během krátké doby ztratila 70% své hodnoty.

Po včerejším odrazu Bitcoinu však Chainlink dostává novou naději. Za 30 hodin udělal 30% zisk, což je nejvíce z první padesátky kryptoměn. Ještě ve čtvrtek krátce po půlnoci se obchodoval za 7,5 $, večer však už byl na 10,5 $ a od té doby klesl na současných 9,5 $.

Stále velmi daleko od srpnového historického maxima na 20 $, ale přesto je to slušný výkon.

Může vás zajímat: Pozor na volatilitu! Dnes expiruje 47 % Bitcoin opcí na trhu

Co stojí za 30% odrazem Chainlink – už jsme našli dno?

Odraz Chainlink ode dna přišel poté, co vývojáři oznámili partnerství s Travala. LINK byl na této stránce integrovaný jako platební metoda. Majitelé této kryptoměny si nyní mohou zakoupit ubytování ve 2,2 milionu hotelů ve 230 zemích světa.

Na odraz Chainlinku měl pravděpodobně velký vliv i Bitcoin, který za posledních 24 hodin zaznamenal růst o 3%. Z ceny 10 300 $ se dostal na 10 700 $.

Je to konec downtrendu? Těžko říct. Historie nám napovídá, že oznámení podobné tomu s Travaloo mají na kryptoměny pouze krátkodobý pozitivní efekt. Vznikne FOMO efekt, lidé rychle nakoupí, ale mince pak většinou pokračuje v downtrendu.

Samozřejmě velký vliv na Chainlink má i Bitcoin. Pokud bude pokračovat v růstu, s největší pravděpodobností se k němu přidá i LINK. A další větší pohyb by mohl přijít již dnes, protože očekáváme vyšší volatilitu po expiraci 47% BTC opcí. Více se o tomto tématu dočtete zde.

1D LINK / USD
1D LINK / USD – Coinbase Pro

Co způsobilo 6týdenní downtrend?

LINK jste mohli v březnu koupit za 1,5 $. Rallye na dvacet dolarů tedy bylo skutečně neuvěřitelné. Podobně jako každý uptrend, i tento nakonec skončil, když se velryby rozhodly vybírat zisky.

Bohužel musíme konstatovat, že z velké části to mají na svědomí i vývojáři Chainlink. Během posledních šesti měsíců pravidelně prodávaly LINK tokeny ve vlnách po 500 000 mincí. Při současných cenách má jedna vlna hodnotu přibližně 4,8 milionu dolarů. Frekvence výprodejů výrazně stoupla přes léto, když LINK dosáhl svého ATH. Většina tokenů dorazila na burzu Binance.

Všechny transakce si můžete prohlédnout na webu etherscan.

V současnosti tato adresa stále drží 26,6 milionu LINK v celkové hodnotě 255 milionů dolarů.

Čtěte dále:

Pozor na volatilitu! Dnes expiruje 47 % Bitcoin opcí na trhu