Charles Hoskinson se vyjádřil, jaké jsou hlavní cíle ekosystému Cardano pro rok 2022

Share This Post

Zakladatel ekosystému Cardano Charles Hoskinson se na závěr roku 2021 rozhodl s fanoušky podělit o svých plánech pro nadcházející rok 2022. Co nás však čeká v případě protokolu Cardano?

Cardano se chystá na rok 2022

Charles Hoskinson se prostřednictvím živého vánočního vysílání na YouTube vyjádřil, co všechno čeká projekt Cardano v roce 2022 a jaké jsou jejich hlavní cíle.

Hned na úvod se Hoskinson vyjádřil k některým úspěchům, kterých síť dosáhla během letošního roku. V síti bylo vydáno více než dva miliony aktiv, přičemž převážnou část tvořily NFT tokeny. Aktuálně se více než 127 projektů podílí na vytváření kódů, které jsou úzce spjaty s decentralizovanými aplikacemi. Během příštích tří měsíců bude přibližně 30 těchto projektů připraveno ke spuštění.

Charles Hoskinson na vánočním streamu
Charles Hoskinson na vánočním streamu. Zdroj: Medium

Mohlo by tě zajímat – Bývalý šéf Twitteru Jack Dorsey tvrdí, že Bitcoin v budoucnu nahradí americký dolar

Pokud chceš nakupovat kryptoměny přes internet, jednoznačně doporučujeme použít burzu Binance, kde máš široký výběr coinů a jedny z nejnižších poplatků na trhu. Ty si ještě můžeš snížit o 5 %, pokud si vytvoříš účet přes >>> tento odkaz <<< a o dalších 25 % nákupem BNB tokenů.

Jaké jsou hlavní cíle?

Hoskinson se vyjádřil, že hlavním a klíčovým plánem pro rok 2022 bude budování institucí, které budou podporovat ekosystém ADA a také spuštění formální struktury open-source projektu.

„V příštím roce se stane to, že se vytvoří formální struktura open-source projektu, něco jako Hyperledger k Linuxu. Budeme svědky toho, že se do něj zapojí mnoho institucí a všichni lidé, kteří na něm i aktuálně pracují, budou novelizováni.“

Ekosystém ADA má dále v plánu rozšířit své působení na Africkém kontinentu. Mnoha africkým zemím stále chybí finanční infrastruktura a začlenění. A proto bude Cardano ve 2. čtvrtletí 2022 pracovat na projektu budování finančních operačních systémů, které obyvatelům umožní přístup k DeFi.

„Mým cílem je vymyslet a dát dohromady všechny kousky projektu, tak abychom získali end-to-end mikrofinanční transakce na Cardano.“

Začátkem roku 2021 uzavřel ekosystém Cardano dohodu o partnerství s Tanzanií, aby obyvatelé získali přístup k sociální a digitální identitě. Kromě toho byla v srpnu letošního roku uzavřena i spolupráce s Evropskou obchodní univerzitou v Lucemburku s cílem poskytnout studentům v afrických zemích vyšší vzdělávací standard.

Related Posts

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....

Solana ukázala 120% pumpu, riskuje token překoupení?

Solana od nového roku vzrostla o působivých 60 %....