Chcete obchodovat s kryptoměnami? Na tyto věci si musíte dávat pozor

Share This Post

Vidina lehkého výdělku díky kryptoměnám láká mnoho lidí. Většina si však neuvědomuje, že bez potřebných znalostí (minimálně těch základních) je šance na zisk minimální. V tomto článku vám představíme základní faktory, které je třeba zohlednit.

Mladí chtějí investovat do kryptoměn

Zájem o kryptoměny narůstal během celého roku 2019 díky téměř 450% růstu BTC z 3 130 dolarů v únoru až na 13 800 dolarů 26. června.

Několikeré studie ukázaly, že zejména mladí investoři se v důsledku finanční krize v roce 2008 stali skeptičtějšími vůči tradičním poskytovatelům finančních služeb a bankám. Nejméně 40 % této demografické skupiny uvedlo, že plánuje v budoucnu investovat do kryptoměn.

Na co si dávat pozor?

Je sice fajn, že chcete investovat do kryptoměn, ale dřív než tak učiníte, měli byste si nastudovat alespoň základy, abyste nepřišli o své finance dříve, než pořádně začnete „obchodovat“. Pojďme se podívat na základní faktory, které je třeba ovládat.

Pro více návodů se podívejte na náš přehled návodů pro začátečníky!

1. Tržní kapitalizace

V současnosti existuje více než 4 900 kryptoměn. Média mají tendenci zkoumat pouze největší kryptoměny. Právě ty jsou pro nové a zkušené investory nejznámější a nejbezpečnější.

Tržní kapitalizace (Market cap) v zásadě odráží velikost společnosti, respektive dané kryptoměny. Tuto hodnotu získáte pomocí jednoduchého vzorce: aktuální počet tokenů vynásobíte aktuální cenou.

Poskytuje také přehled o úrovni rizika, které představuje investice, a proto je důležité před nákupem zkontrolovat tržní kapitalizaci dané kryptoměny. Čím vyšší je její hodnota, tím většinou jde o jistější investici.

2. Obchodované objemy

Vyšší obchodované objemy znamenají, že bude snazší koupit a prodat dané digitální aktivum, zatímco nízký objem obchodování naznačuje nedostatečnou likviditu. Takové kryptoměny jsou více náchylné na velké propady, případně růsty cen.

Digitální měny s extrémně nízkým objemem obchodování by mohly být znakem mrtvého projektu. Takové projekty jsou pak směnárnami často vymazány z jejich obchodního portfolia.

3. Bezpečné uložení vašich kryptoměn

Tento bod je často zanedbáván i zkušenějšími osobami v oblasti kryptoměn. Většina si totiž nechává prostředky přímo na burze, čímž otevírají riziko toho, že své prostředky ztratí v případě, že burza bude hacknuta. Opět platí pravidlo, že čím lepší burza, tím lepší bezpečnost, avšak 100% jistotu nemáte nikde.

Mnoho investorů se proto spoléhá na hardwarové peněženky, které ukládají digitální aktiva – nebo přesněji soukromé klíče (private key) k těmto digitálním aktivům offline, kde k nim mají přístup pouze vlastníci.

Kromě toho je k dispozici také množství softwarových peněženek, které investorům umožňují ukládat své vlastní soukromé klíče pomocí aplikace, ke které je možné získat přístup z počítače, iPadu, smartphonu atd.

Obě možnosti však nejsou 100%, v zásadě ale platí, že více rizikové je držení prostředků na burze.

Co číst dál?

Pokud se historie zopakuje, opět uvidíme masivní růst kryptoměn!

Zdroj:
cointelegraph.com

Related Posts

Bitcoinové velryby odmítají prodávat, zatímco cena BTC se zbavuje „euforie“

Bitcoinu 16. dubna hrozila nová místní minima, protože investoři...

Šest miliard dolarů v BTC přesunula pátá nejbohatší bitcoinová velryba

Pátá největší BTC holdingová adresa – také nazývaná „37X“...

Cena bitcoinu se vrátila na 70 000 dolarů

Bitcoin získat zpět hranici 70 000 USD, když se...

Polygon zkEVM nefungoval kvůli problémům s blockchain sekvencerem

Polygon, řešení pro škálování vrstvy 2 Ethereum, oznámil, že...

MicroStrategy prodává dalších 604 milionů dolarů bankovek na nákup 9 000 bitcoinů

MicroStrategy, jeden z největších veřejných držitelů bitcoinů, dokončil další nabídku...

Binance nabízí odměnu 5 milionů dolarů

Kryptovelryba koupila 314 milionů tokenů BOME ještě před uvedením...