TOP 5 způsobů, jak ochránit portfolio před cenovým propadem

Share This Post

Trh s kryptoměnami je nyní pořádně volatilní a i když se zdá, že bude nadále stoupat, nic není na sto procent jisté. Vždy si třeba dávat pozor a pro každý případ ochránit své portfolio před znehodnocením. Zde je pět rad, jak na to:

Používejte stoploss

To je zcela nejdůležitější věc, kterou by měl každý trader využívat. Použít stoploss je jediný efektivní způsob, jak ochránit portfolio před ztrátami. Možná mnoho lidí s tímto názorem nesouhlasí. Tak proč ho tedy používat? Představte si, že někdo bez zadání stoplossu drží Bitcoin už třetí rok od hodnoty 20 000 USD. Nebo jiné altcoiny, které nakoupil na vrcholu, a nyní drží 95% ztrátu na portfoliu. Nebylo by lepší zavřít například v 5% ztrátě a otevřít další obchody, se kterými bych dohnal ztrátu? Jak držet aktivum několik let v extrémní ztrátě? Samozřejmě, základ každého úspěšného tradera je používat stoploss. Nic jiného už neexistuje, co by dokázalo ochránit účet před ztrátou.

Držte se své strategie

Stoploss by článek sice mohl bez problémů ukončit, protože právě ten je úplným klíčem k úspěchu, ale přece se najde několik dalších zajímavých způsobů, jak ochránit kapitál. Pokud jste hodleři, dodržujte svou strategii. Nesnažte se za každou cenu po menším či větším poklesu prodávat nebo nakupovat. Jde o dlouhodobou investici, tedy až po několika letech můžeme hodnotit, zda vaše strategie měla úspěch nebo ne.

Přemýšlejte a zkoumejte

To je jeden ze způsobů, který může každého tradera posunout daleko vpřed. Pokud se vám nedaří, máte hodně ztrátových obchodů, nic vážného se neděje. I ztráty patří k tradingu, hlavně u úplných začátečníků. Někdy je dobré zcela změnit obchodní strategii. Dokonce často může pomoci změna indikátoru či patternů, na jejichž základě obchodujete.

Přesouvejte kapitál

Jedna z častých chyb u začátečníků je to, že vše vsadí na jednu kartu. Za celý svůj kapitál nakoupí jedno aktivum, které často drží několik let. Jde již spíše o takovou loterii, protože ne všechno musí růst. Sice je pravda, že kdyby někdo koupil XRP či ETH místo například BTC před 5 lety, byl by v mnohem větším zisku. Nikdy ale nevíme, které aktivum bude právě to nejziskovější. Proto se snažme kapitál diverzifikovat do více aktiv. Případně kromě BTC vlastnit například i několik gramů zlata nebo jiného aktiva.

Nepanikařte

Poslední způsob, jak ochránit kapitál před ztrátou, bude spíše povzbuzující. V těchto těžkých časech, kdy všechno padá, je důležité zachovat chladnou hlavu. Pokud jsme si vědomi, do čeho jdeme a kde máme investované, není důvod k panice. V minulosti už bylo tolik velkých propadů či recesí, vždy se ale silné projekty, včetně Bitcoinu, vzpamatovaly a překonaly svá ATH. Je jen otázkou času, kdy se Bitocin bude opět obchodovat za několik desítek tisíc USD.

Čtěte také:

Instituce se zbláznily? Investují do BTC opcí jako divé! Udělaly 25 % objemu celého roku 2020

Related Posts

Robert Kiyosaki varuje: Dolár sa do 4 mesiacov môže zrútiť!

Slávny autor literatúry zameranej na finančnú gramotnosť Kiyosaki prichádza...

Popularita kryptomien medzi mileniálmi v USA mierne klesá

Finančná spoločnosť Bankrate pred nedávnom zverejnila správu, v ktorej...

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Kryptomeny majú svetlú budúcnosť, ľudia prestávajú veriť centrálnym bankám!

Kryptomeny už dávno stratili negatívny punc a naopak sa...

Ministerstvo financí USA uvalilo sankce na 5 krypto adres spojených s ruskou neonacistickou polovojenskou skupinou

Ministerstvo financí Spojených států přidalo pět kryptoměnových adres spojených...

Jižní Korea vydala zatykač na zakladatele Terra Do Kwona

Zatímco komunita LUNC se raduje z možného návratu tokenu Terra Luna...