Instituce se zbláznily? Investují do BTC opcí jako divé! Udělaly 25 % objemu celého roku 2020

Instituce se zbláznily? Investují do BTC opcí jako divé! Udělaly 25 % objemu celého roku 2020

Objem BTC opcí na Deribitu dosáhl již 25 % z celého objemu roku 2020. Za první dva týdny v roce 2021 se na Deribitu obchodovalo v objemu 14,5 miliardy dolarů v bitcoinových opcích.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Po rekordních 2 miliardách dolarů, s nimiž se v pondělí obchodovalo, dosáhl v úterý ráno celkový objem bitcoinových opcí na Deribitu 14,5 miliardy USD.

V roce 2020 dosáhly všechny obchody s bitcoinovými opcemi na Deribitu pouze necelých 57 miliard dolarů. Burza se sídlem v Panamě, která přispívá k divokému růstu v uplynulém měsíci, nabízí obchodníkům sázky na Bitcoin, že dosáhne 100,000 až 300,000 $ do prosince.

Na konci prosince 2020 investor společnosti Deribit a generální ředitel společnosti Three Arrows Capital Su Zu předpověděl, že v roce 2021 bude opční trh představovat objem, který překoná více než 50% všech trhů s krypto deriváty. Trhy s termínovými obchody s kryptoměnami na futures vykázaly podle společnosti CoinGecko za posledních 24 hodin více než 190 miliard dolarů.

Čtěte také: V Británii už mají regulace kryptoměn! Toto jsou jejich největší nedostatky

Současně s prudce rostoucím objemem se volatilita Bitcoinu zvyšuje. Měsíční ukazatel je momentálně nad 135%, což je nejvyšší úroveň od března 2020, těsně po pádu bitcoinu pod 4,000 dolarů.

Denní objemy BTC opcí na Deribas
Denní objemy BTC opcí na Deribitu

BTC objemy nerostou jako jediné

Opce Etherea, i když jsou výrazně menším trhem, zažívají podobný růst s rekordním objemem 264 milionů dolarů zobchodovaným 4. ledna, což je podle údajů společnosti Skew více než 2,700% nárůst v posledních třech měsících.

Čtěte také: Nákupní objemy přes PayPal naznačují, jakým směrem bude pokračovat cena Bitcoinu

Deribit běžně představuje více než 85% denního objemu opcí. OKEx je obvykle druhým největším trhem s opcemi na Bitcoin, který představuje přibližně 5% denního objemu.

Mimo trhy s deriváty prudce stoupají všechny objemy obchodování s kryptoměnami. Spotové trhy dosahují podle CoinDesk Research rekordních úrovní, dokonce překonávají vrchol z roku 2017.

Mohlo by vás také zajímat:

Síť dvou tváří – Inovace na Ethereu jsou rekordní, ale blockchain prostě nestačí