3 důvody, proč je Ethereum v roce 2021 TOP investice

3 důvody, proč je Ethereum v roce 2021 TOP investice

Druhá největší kryptoměna podle tržní kapitalizace Ethereum před čtyřmi dny testovala své dolarové historické maximum. Trhy rostly a vše vypadalo růžově, nicméně v neděli začala korekce Bitcoinu a párty skončila. Ethereum kleslo z 1350 $ na současnou tisícovku a v pondělí dokonce padlo na 900 $.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Ether se stal druhým velkým coinem, který na některých burzách překonal ATH z ledna 2018. Bohužel jeho pohyb nebyl dostatečně přesvědčivý, a tak můžeme zhodnotit, že pokus o nové historické maximum nakonec nebyl úspěšný. To se však může rychle změnit! Obchodníci a investoři totiž nad touto kryptoměnou ještě nezlomili hůl. A tady jsou tři hlavní důvody.

1D ETH / USD - bitstamp
1D ETH / USD – Bitstamp

Může vás zajímat: Nákupní objemy přes PayPal naznačují, jakým směrem bude pokračovat cena Bitcoinu

Velryby akumulují Ethereum a stahují ho z burz

Pohled na počet ETH coinů na burzách a celková aktivita na blockchainu momentálně hodně připomíná Bitcoin z října 2020. Za poslední tři měsíce jsme zaznamenali významný odliv Etherea ze směnáren, což snižuje likviditu trhu a umožňuje, aby cena rychleji rostla. Zároveň to ukazuje, že obchodníci a investoři nemají zájem v dohledné době prodávat a jejich plán je dlouhodobější HODL.

Jasně to ukazuje graf společnosti CryptoQuant, podle něhož z burz od října odešlo více než 1,3 milionu mincí. Pouze za poslední týden přitom z burz odešlo 460 000 ETH.

Odliv Etherea z burz a rostoucí cena
Odliv Etherea z burz a rostoucí cena

Spotové objemy na burzách jsou velmi vysoké

O zájmu traderů o Ethereum jasně svědčí i vysoké objemy na spotových burzách. Za poslední týden se na velkých burzách denně zobchodovalo Ethereum v průměrné hodnotě 6,7 miliardy dolarů. Web coinmarketcap samozřejmě ukazuje ještě podstatně větší čísla, ale těm se moc nedá věřit.

Každopádně vysoké obchodní objemy jasně ukazují, že tradeři mají o Ethereum stále velký zájem, a to i navzdory nedávnému poklesu ceny.

Spotové volume Etherea na největších burzách
Spotové volume Etherea na největších burzách

Chcete nakoupit Ethereum? V tom případě si přečtěte: Ethereum na 2000 $? Na těchto hladinách se vyplatí nakupovat! Je Ethereum lepší než Bitcoin?

Silné fundamenty ukazují, že Ethereum má obrovský růstový potenciál

Nakonec ještě musíme zmínit silné fundamenty, které hrají ve prospěch této kryptoměny. Ethereum sice mnozí vnímají jako spekulaci, pravdou ale je, že v průběhu minulého roku si konečně našlo široké využití i v reálném světě.

Boom DeFi ekosystému pokračuje i v lednu 2021, a jen tak brzy pravděpodobně neskončí. To zvyšuje poptávku po Ethereu, což následně zvyšuje cenu. Ve smart kontraktech různých DeFi projektů je dnes více než 21 miliard dolarů.

DeFi Ethereum

Ethereum 2.0 bude v roce 2021 úplný gamechanger!

Kromě DeFi hraje ve prospěch Etherea i pokrok ve vývoji blockchainových technologií. Společnost Ethereum Foundation, která zastřešuje vývoj hlavního Ethereum blockchainu, v prosinci loňského roku spustila nultou fázi Ethereum 2.0 blockchainu. Beacon Chain už 45 dní úspěšně generuje nové bloky a v průběhu tohoto roku očekáváme spuštění shardingu a začlenění současného blockchainu do Ethereum 2.0.

To výrazně zvýší rychlost zpracování transakcí a DeFi aplikace budou moci postoupit ještě více do mainstreamu. Očekáváme také nával dalších kvalitních projektů, které už léta čekají na dokončení vývoje ETH 2.0. Rok 2021 bude rokem Etherea, o tom není pochyb. A proto mají investoři o tento coin stále větší zájem. A hlavně teď, když se ještě dá koupit za méně než 1000 $.

Pokud chcete vědět o platformě Ethereum a jejích využitích více, určitě doporučujeme prohlédnout si toto video, kde jsme s expertem na decentralizované technologie vše rozebrali do větší hloubky. Přihlaste se na odběr kanálu BitLink, ať vám neujdou další streamy a zajímavá videa.

Zajímá vás Ethereum? Další stream o této kryptoměně plánujeme v neděli!