Nákupní objemy přes PayPal naznačují, jakým směrem bude pokračovat cena Bitcoinu

Nákupní objemy přes PayPal naznačují, jakým směrem bude pokračovat cena Bitcoinu

Denní objem kryptoměn platebního gigantu PayPal vzrostl na rekordní maxima nad 240 milionů dolarů. Globální poskytovatel plateb tak zdvojnásobil svůj dosavadní rekordní objem kryptoměn.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Podle agregátoru dat na kryptoměny Nomics včerejší obchodování zastínilo dosavadní rekordní objem PayPalu ve výši 129 milionů dolarů zaznamenaný 6. ledna. Od 1. ledna se denní objem zvýšil o 950%.

S nárůstem objemu PayPalu se zdá, že americká platební společnost získává na popularitě mezi maloobchodníky. Alex Saunders z Nuggets News tvrdí, že nárůst objemu PayPalu je pravděpodobným znakem rostoucího přijetí mezi maloobchodníky:

Čtěte také: ANALÝZA – Velká bitva na trhu s Bitcoinem nekončí, budou medvědi úspěšnější?

Představují PayPal objemy nákupy, nebo prodeje?

Mnozí v kryptokomunitě chválí vstup společnosti PayPal do kryptoměn za to, že přivádí nové uživatele k digitálním aktivům. Jiní kritizovali PayPal za vytvoření “bráněné” kryptokomunity, která nepodporuje funkčnost výběru. Uživatel Twitteru Toomas Zobel spekuluje, že nárůst objemu byl výsledkem kapitulace maloobchodu:

“Existuje způsob, jak zjistit, zda šlo o objem nákupu nebo prodeje? Na tomto obrovském nepořádku to mohou být jen maloobchodníci, kteří spíše kapitulují, než vytvářejí nákupní tlak.”

Diskuse o tom, zda je objemový milník PayPalu vzestupný nebo medvědí, přicházejí krátce poté, co generální ředitel společnosti Nexo Antoni Trenchev spekuloval o nedávném propadu bitcoinu z úrovní přesahujících 40,000 dolarů.

Ke krypto službám PayPal se přistupuje prostřednictvím burzy ItBit od společnosti Paxos. Společnost PayPal zvolila ItBit při řešení krypto transakcí při spuštění služeb obchodování s digitálními aktivy v průběhu října 2020.

Očekává se, že PayPal nabídne služby kryptoměn svým 26 milionům obchodníkům v následujících měsících, což pravděpodobně způsobí další poptávku po krypto službách společnosti.

Mohlo by vás také zajímat:

Některé altcoiny v roce 2021 předčí Bitcoin o 100 – 1000 % – Zde je pár tipů