ANALÝZA – Velká bitva na trhu s Bitcoinem nekončí, budou medvědi úspěšnější?

bitcoin BTC graf kryptoměny mince coin

Jak jistě víte, Bitcoin má za sebou nemalý pád, což bylo relativně dlouho očekávané. Leč nyní je právě otázkou, zda se jednalo pouze o jednorázový drop, nebo máme počítat s mnohem hlubší korekcí. Cenový pokles činí asi 28 %, což není dostatečné, aby se vyšší time framy dostatečně pročistily. Nicméně je to dost na to, abychom teoreticky zase mohli nahoru.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

V rámci dnešní analýzy se ale zaměříme pouze na 4H a 1H graf, kde je bitva mezi býky snadno rozpoznatelná a vcelku i napínavá. Obě strany trhu se přetahují, ale musím uznat, že posledních 48 hodin medvědi jednoznačně vedou. Avšak býci jsou zase díky okolnostem ve výhodě.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Bitcoin, ANALÝZA – Velká bitva na trhu s Bitcoinem nekončí, budou medvědi úspěšnější?, TRADING11

Začneme tedy se 4H grafem, kde jsou zaznačené všechny lokální úrovně až od S/R levelu 22 312 USD. Napřed bych chtěl rozebrat samotný cenový pád, který byl svým průběhem docela zvláštní. Všimněte si svíce, která otevřela 10. ledna ve 21:00, neboť její zavírací podoba je ohromně bullish. Od S/R hranice 34 602 USD se nakupujícím podařilo s přehledem pokles rychle vykoupit.

Když jsem tohle viděl v grafu, myslel jsem si, že bude následovat obdobný vývoj jako po 4. lednu, kdy došlo v podstatě k tomu stejnému. Nicméně prodejci nepřestali ve svém úsilí a cenu sestřelili pod S/R level 34 602 USD. To byl pro mě velký bearish signál, protože medvědi se shortu vůbec nebáli.

Čtěte také: TOP 3 nejhorší predikce Bitcoinu v roce 2020 – Toto OPRAVDU nevyšlo

Low se každopádně vytvořilo na zakresleném neckline a od té chvíle je snaha expandovat. Nicméně S/R level 36 605 USD výš kurz nepustil, čímž se z jmenované úrovně stala rezistence. Tato úroveň je pro nás vcelku klíčová, protože jejím proražením by se výrazně zvýšili šance, že trh zkusí pokořit dosavadní all time high.

Jinak, možná jste si všimli, že se v grafu rýsuje reverzní pattern Head & Shoulders. Dokonce i objemy by vážně nasvědčovaly tomu, že je pattern validní. Já ovšem nemám tento konkrétní útvar moc rád, protože je příliš subjektivní a z 10 analytiků se na něm shodne tak polovina. Sice jsem si ho tam zaznačil jako potenciální možnost, ale beru jej s dostatečnou rezervou.

Indikátory

Dno RSI je na cca 30 bodech, což je úroveň, kde byl na 4H TF Bitcoin naposledy začátkem prosince. Co se týče setrvačnosti up, ta je zatím jaksi slabá. Co ovšem není teď, může být za několik okamžiků, protože dynamika trhu tomu nahrává.

Aktuální situace na 1H TF BTC/USD

Bitcoin, ANALÝZA – Velká bitva na trhu s Bitcoinem nekončí, budou medvědi úspěšnější?, TRADING11

Hodinový graf je velmi důležitý ve sledování toho boje mezi býky a medvědy. 36 605 USD je jednoznačně cenová rezistence a zároveň se zde utvořilo value area low nedělního Volume profile. To technicky funguje tak, že když dojde k pullbacku, medvědi začnou otevírat shorty (jedná se prostě o rezistenci).

Čtěte také: TOP kryptoměnové peněženky pro Bitcoin – Vyberte si tu nejlepší pro Vás!

A skutečně včera dopoledne prodejci agresivně vstupovali do trhu, když se sem kurz dostal. Navíc dle objemů bych si dovolil tvrdit, že zde vstupovali do short pozic i silnější hráči. Což se mi potvrdilo dnes ráno, když se kurz vrátil k 36 605 USD a proběhl opětovný retest.

I tentokrát prodejní objemy sílily, z čehož jsem vydedukoval, že si velcí hráči svoje short pozice brání. Jak sami ale můžete vidět, ještě existuje šance, že rezistenci prorazíme. Stačí, aby někdo silný do toho „šťouchl“ a kurz prorazí. Nicméně na nižších časových rámcích prozatím medvědi vyhrávají.

Závěrem

Situace je hrozně napjatá a skutečně není ještě vůbec jasné, zda bude korekce komplexnější. Mně osobně přijde propad o 28 % slabý, protože předešlá expanze byla vyloženě nezdravá. Proto si myslím, že je potřeba minimálně 40% korekce, aby se trh dostatečně pročistil a mohl zase pokračovat v silné expanzi. Mimo jiné dnes ve 21:00 bude stream na Bitlinku, kde se samozřejmě trh s BTC bude zevrubně řešit, so stay tuned!

Mohlo by vás také zajímat:

Analýza Etherea a Bitcoinu Cash – Jeden u ATH, zatímco druhý proráží z akumulační oblasti


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!