TOP 3 nejhorší predikce Bitcoinu v roce 2020 – Toto OPRAVDU nevyšlo

TOP 3 nejhorší predikce Bitcoinu v roce 2020 - Toto OPRAVDU nevyšlo

V nedávném článku jsme se podívali na několik nejhorších predikcí ceny BTC. Dnes toto téma uzavřeme druhou částí článku a přiblížíme si další dvě nezdařené předpovědi roku 2020. Nenechte se nalákat na dlouhodobé předpovědi!

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Gavin Smith tvrdil, že BTC uzavře rok 2020 na hodnotě 7,000 $

Během rozhovoru s Forbes 27. července generální ředitel společnosti Panxora Gavin Smith uvedl, že do konce roku očekává cenu bitcoinu ve výši 7,000 dolarů. Gavin dále dodal, že očekává tento rok korekci předtím, než začne skutečný bullrun.

Generální ředitel společnosti Panxora vysvětlil, že navzdory tendenci zhodnocování způsobené zajištěním inflace by širší dopad poptávkového šoku na ekonomiku mohl potenciálně snížit cenu BTC.

Tento odhad se uskutečnil po 80 dnech, kdy cena bitcoinu zkonsolidovala na 9,500 dolarů. V té době, navzdory 100% nárůstu z minima v polovině března, stále existovaly určité pochybnosti o schopnosti BTC prolomit odpor 10,000 dolarů.

Čtěte také: Podle toho, co říká šéf Ripplu, to s XRP nevypadá dobře

Antoni Trenchev předpověděl v roce 2020 cenu BTC na 50,000 $

Spoluzakladatel společnosti Nexo Antoni Trenchev uvedl, že BTC by v roce 2020 mohl snadno dosáhnout 50,000 dolarů. Předpověděl to již 3. ledna 2020.

Kromě příliš optimistického odhadu se nezdá, že by za tím byly důvody. Podle Trencheva se Bitcoin stal novým zlatem a jako potenciální katalyzátor poukázal na nedostatek korelace s tradičními trhy.

Zlato, USD / OZ vs. S&P 500
Zlato, USD / OZ vs. S&P 500

Jak je uvedeno výše, zlato se ve větší části roku 2020 obchodovalo v tandemu s tradičními trhy. Je ale nutno poznamenat, že tyto třídy aktiv mají různou volatilitu. Oscilace v akciích tedy bývají mnohem silnější. Celkové směřování obou trhů do listopadu bylo však velmi podobné.

Čtěte také: Zájem lidí o Bitcoin po novém roce klesl, co to znamená pro cenu?

Tento cenový pohyb vytváří nemožnou predikci, při níž se od BTC očekává, že bude působit jako nové zlato. Současně však chybí korelace. Tento odhad se tedy nezdařil dvojnásobně. Nedosáhl cíle na konci roku a také selhal při správném odhadu korelace zlata s tradičními trhy.

Závěr

Nyní, když se již cena bitcoinu obchodovala nad 40,000 $, bude ještě zajímavější sledovat, jaký typ extravagantních býčích a medvědích odhadů cen se zveřejní na rok 2021. Stejně jako v roce 2020, i letos je třeba brát předpovědi kryptoměn s jistou rezervou. Upusťte od dlouhodobých předpovědí, protože nikdo ve skutečnosti netuší, kam se cena pohne.

Mohlo by vás také zajímat:

Americký dolar posiluje! Hrozí nebezpečí pro Bitcoin a další aktiva