Americký dolar posiluje! Hrozí nebezpečí pro Bitcoin a další aktiva

Začne dolar znovu růst? Jak na to zareagují kryptoměny a světové trhy?

Střednědobě jsem ve svých analýzách a článcích varoval před možností odrazu amerického dolaru, což musí přirozeně trhy s aktivy, jako jsou zlato, stříbro, Bitcoin, poslat do korekce. Už v pátek zlato zareagovalo dost hlubokým výplachem, což bylo takové první větší znamení, že může dojít k dropu i na BTC. Posilující dolar je tedy bezesporu velkým rizikem, které může některé trhy dost poškodit. Leč v dlouhém období je racionálnější počítat, že dolar bude oslabovat.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Aktuální situace na 3D TF DXY

DXY, Americký dolar posiluje! Hrozí nebezpečí pro Bitcoin a další aktiva, TRADING11

Kurz dolarového indexu spolehlivě zareagoval na supportním pásmu, kde je historicky hutný shluk. Navíc na všech vyšších časových rámcích jsou býčí divergence, a proto všichni minimálně pár týdnů očekávali odraz, který nechtěl jaksi dorazit. Americký dolar jednoduše dostával nepříjemné fundamentální šoky, které ho posílaly níž a níž.

Nicméně, co jde dolů, musí jednou i nahoru. To se právě děje, a pokud dojde k průrazu horní stěny zakresleného patternu, kurz může expandovat i několik měsíců. Vězte, že něco takového by poslalo Bitcoin, zlato a stříbro do velmi hluboké a dlouhé korekce. Ovšem nová fundamentální data mohou ještě s celou situací zatočit. Proto neexistují žádné garance, že se ještě prostředí nezmění.

Aktuální situace na 4H TF DXY

DXY, Americký dolar posiluje! Hrozí nebezpečí pro Bitcoin a další aktiva, TRADING11

Na 4H grafu vidíme mnohem podrobněji, že kurz DXY vážně agresivně posiluje. Trh byl hrozivě přeprodaný, tudíž je strmý růst opodstatnitelný. Zatím jsme každopádně daleko od horní stěny zakreslené struktury, ale pokud momentum zůstane obdobné, můžeme hranu otestovat za několik dní. Kdyby došlo k zamítnutí, brzy by drahé kovy a Bitcoin mohly nabrat zase expanzivní směr.

Aktuální situace na 4H TF XAU/USD

DXY, Americký dolar posiluje! Hrozí nebezpečí pro Bitcoin a další aktiva, TRADING11

Na dalším grafu chci pouze ukázat, jak zareagovalo zlato (stříbro padlo též). Po breakoutu horní hrany ihned došlo k throwbacku, což je vcelku normální. Nicméně po otestování horní stěny se kurz tak trochu nečekaně vylil. Téměř 5% ztráta během pouhých pár hodin, což je na spotovém trhu se zlatem mohutný pád.

Drahé kovy jsou jednoduše velmi citlivé na jakékoliv makroekonomické fundamenty. A tím myslím i v pozitivním slova smyslu. Zlato skoro až parabolicky první polovinu roku 2020 expandovalo, což bylo právě poháněné slábnoucí měnou. Nic komplikovaného v tom vážně není. Čím více bude zkrátka Fed a americká vláda ve své stimulační politice agresivní, tím lépe pro drahé kovy a Bitcoin.

Závěrem

Je hrozně důležité si uvědomovat dosud známé konotace, které mají na tržní vývoj markantní vliv. Člověk bez debat nemůže sledovat úplně vše, protože to není absolutně v jeho silách. Nicméně pozorovat fiskální a monetární politiku je samozřejmostí. Bez toho na trzích dlouhodobě fungovat nemůžete. Pokud jste tedy zmíněné aspekty ignorovali, napravte svoji chybu.

Mohlo by vás také zajímat:

Analýza Etherea a Bitcoinu Cash – Jeden u ATH, zatímco druhý proráží z akumulační oblasti


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!