V Británii už mají regulace kryptoměn! Toto jsou jejich největší nedostatky

V Británii už mají regulace kryptoměn! Toto jsou jejich největší nedostatky

Finanční regulátor Spojeného království Financial Conduct Authority (FCA) zveřejnil varování před investicemi do kryptoměn v době velkého propadu BTC.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

prohlášení z 11. ledna FCA uvedla, že investice do kryptoměn a poskytování půjček jsou spojené s vysokou úrovní rizika. Zdůrazňuje, že investoři by měli být připraveni přijít o všechny své peníze při investování do kryptoměn.

Čtěte také: Bitcoin už krade i hodnotu zlata! Investoři do něj ve velkém přesouvají kapitál

Jaké jsou podle FCA rizika?

S odvoláním na množství rizik, včetně volatility cen, složitosti produktu a poplatků, FCA uvedla, že investoři přebírají odpovědnost za rizika spojená s kryptoměnami:

“Spotřebitelé by si měli uvědomit rizika a plně zvážit, zda jsou pro ně investice s vysokou návratností založené na kryptoaktivech vhodné. Měli by zkontrolovat a pečlivě zvážit obchod s kryptoaktivy.”

Regulační orgán také uvedl, že je nepravděpodobné, že by kryptoinvestoři měli přístup k hlavním institucím na ochranu spotřebitele, jako je služba finančního ombudsmana nebo kompenzační systém finančních služeb, když se něco pokazí.

FCA poznamenala, že společnosti nabízející služby spojené s kryptoměnami by se měly ujistit, že dodržují všechny příslušné regulační požadavky. A hlavně musí mít povolení od FCA. Agentura napsala, že od 10. ledna 2021 musí být všechny firmy zabývající se kryptoburzami se sídlem ve Spojeném království registrovány u FCA podle předpisů pro boj proti praní špinavých peněz. “Provoz bez registrace je trestným činem,” dodala FCA.

Varování z Británie přichází uprostřed velkého poklesu na kryptotrzích poté, co Bitcoin 8. ledna zaznamenal své nové historické maximum 42,000 dolarů. 11. ledna BTC zaznamenal masivní výprodej, který představoval pohyb v hodnotě 23%.

Aktuální analýzu BTC si můžete přečíst ZDE.

BTC navíc stáhl s sebou i ostatní kryptoměny, které dokonce klesají ještě více než hlavní kryptoměna.

Mohlo by vás také zajímat:

TOP 3 nejhorší predikce Bitcoinu v roce 2020 – Toto OPRAVDU nevyšlo