Americký dolar pokračuje v expanzi – Riziko pro Bitcoin stoupá?

Americký dolar pokračuje v expanzi – Riziko pro Bitcoin stoupá?

Před pár dny jsem varoval před velkým nebezpečím, které hrozí Bitcoinu. A to jest posilující americký dolar, což by přirozeně znamenalo, že investoři utíkají ze všech aktiv. Když zkrátka posiluje dolarový index DXY, je to pro všechny takový kanárek. V podobných případech je dosti problematické držet všechna aktiva, která se řadí mezi ta riziková, neboť logicky padají jako první.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Dolarový index posiluje i díky tomu, že americkým státním dluhopisům rostou výnosy, což je náš druhý kanárek. Když roste státním dluhopisům výnos, neexistuje taková motivace držet rizikovější aktiva. Musíte v tomto ohledu vždy myslet jako velcí hráči. Pokud mají dluhopisy dobré výnosy, je pro ně lepší je držet než nějaké rizikové potvory. Bohužel i Bitcoin je riziková potvora, což si naše kryptokomunita nechce moc připouštět.

Aktuální situace na 1H TF DXY

americký dolar, Americký dolar pokračuje v expanzi – Riziko pro Bitcoin stoupá?, TRADING11

Mimoto se začínají šířit zvěsti, že by mohla Federální rezervní banka úplně přestat s kvantitativním uvolňováním. Respektive se v podobném duchu někteří představitelé Fedu vyjadřují, ale já bych to bral hrozně s rezervou. Tohle je totiž strašně politické téma. Oni jsou schopni ráno říct A a už po obědě tvrdí B. Navíc není jejich zasahování v posledních měsících až tak markantní.

Čtěte také: Instituce se zbláznily? Investují do BTC opcí jako divé! Udělaly 25 % objemu celého roku 2020

Sice není 120 miliard dolarů měsíčně málo, ale na druhou stranu v kontrastu s první polovinou roku 2020 se jedná o směšné číslo. A i kdyby se Fed úplně stáhl, stejně očekáváme mohutné fiskální stimuly, což samozřejmě domácí měnu bude poškozovat. Co se každopádně týče techniky trhu, v pondělí DXY otevřelo dost velkým bullish gapem.

Dalo se tedy předpokládat, že trh bude chtít tuto mezeru brzy zaplnit, což se včera i stalo. Dnes tedy dolarový index zase pěkně posiluje a osobně počítám s tím, že brzy povyskočí na 91 bodů. Jestli DXY bude stabilně expandovat, na Bitcoinu bude asi korekce pokračovat. Těch konotací je ovšem více a není v našich silách brát v potaz všechny proměnné.

Aktuální situace na 3D TF DXY

americký dolar, Americký dolar pokračuje v expanzi – Riziko pro Bitcoin stoupá?, TRADING11

Na třídenním grafu akorát připomínám, že kurz reagoval v silném supportním pásmu, což bylo právě dlouho očekávané. Nyní musíme akorát počkat, zda se jedná o velmi krátký odraz v řádu 2-3 týdnů, nebo o něco mnohem delšího. Jestliže by kurz prorazil skrze horní zakresleného patternu, je dost velká šance, že americký dolar chce posilovat i celé měsíce.

Čtěte také: V Británii už mají regulace kryptoměn! Toto jsou jejich největší nedostatky

To by bylo logicky pro Bitcoin problém, ale především by záleželo na dynamice samotného růstu. Kdyby kurz DXY posiloval střídmě, nemuselo by se to na BTC tak moc projevit. Pokud ovšem celé týdny DXY bude pumpit, obávám se, že korekce na trhu s kryptoaktivy neskončí zrovna brzo.

Závěrem

Nyní je v každém případě potřeba sledovat politiku demokratů, kteří budou mít nyní největší slovo, co se týče směřování Spojených států. Očekává se, že vládní výdaje budou za jejich vlády horentně stoupat, což bezesporu americkému dolaru nepomůže. Nicméně, než reálně začnou svoji politiku prosazovat, může po nějakou omezenou dobu řečená měna posilovat.

Mohlo by vás také zajímat:

ANALÝZA – Velká bitva na trhu s Bitcoinem nekončí, budou medvědi úspěšnější?


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!