Toto je šest nejbohatších krypto miliardářů – Jak přišli ke svému majetku?

Share This Post

Trh s kryptoměnami v posledních měsících výrazně stoupl díky masivnímu návalu institucionálních peněz. Cena Bitcoinu stoupla o 300 % a některé altcoiny zaznamenaly ještě větší zisky. Nejbohatší lidé v kryptoměnách tak přišli k obrovským penězům a z některých se dokonce stali čerství miliardáři!

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Časopis Forbes dal nedávno dohromady seznam nejbohatších lidí v kryptoměnách. Zde je prvních šest.

Cameron a Tyler Winklevossovi

Tyler a Cameron Winklevoss

Žebříček nejbohatších známých lidí v kryptoměnách vedou známá dvojčata Winklevossovi. Cameron a Tyler vysoudili z facebooku desítky milionů dolarů a velkou část později použili na nákup Bitcoinu a založení burzy Gemini. Do BTC vrazili 11 milionů dolarů v době, kdy se hodnota jedné mince pohybovala kolem 120 $.

Dnes se jejich majetek odhaduje na 1,4 miliardy dolarů.

Matthew Roszak

Matthew ROszak

Tento investor koupil svůj první Bitcoin v roce 2012. Dnes působí jako spoluzakladatel a ředitel společnosti Bloq, která poskytuje konzultace v oblasti kryptoměn a blockchainu. Hodnota Matthewova portfolia stoupla z loňských 300 milionů dolarů na současných $1,2 miliardy.

Tim Draper

Dalším známým krypto investorem je Tim Draper. Kromě kryptoměn investoval i do společností, jako je Tesla, a do dnes již zkrachovalé firmy Theranos, která však svého času vypadala velmi slibně.

V roce 2014 koupil 29 656 Bitcoinů v hodnotě 18,7 milionu dolarů (1 BTC = 623 $), které byly zkonfiskovány ze známého darknetového e-shopu Silk Road. Jeho investice dnes dosahuje 1,1 miliardy dolarů.

Čtěte také: Některé altcoiny v roce 2021 předčí Bitcoin o 100 – 1000 % – Zde je pár tipů

Michael Saylor

Michael je víceméně nováčkem ve světě kryptoměn. V komunitě se proslavil v srpnu 2020, když jeho firma Microstrategy nakoupila BTC za 240 milionů dolarů. Později ještě přikoupil kryptoměny za dalších $850 milionů. Svými prohlášeními a přístupem rozhodně rozproudil mírně depresivní vody na trhu s kryptoměnami a je jednou z osobností, které můžeme vděčit za bullrun z posledních tří měsíců.

Michael tvrdí, že své Bitcoin NIKDY neprodá. Michaelův majetek přesahuje jednu miliardu dolarů.

Mike Novogratz

Mike Novogratz

Na pátém místě máme dalšího známého investora. Mike Novogratz po sérii špatných investic rozflákal většinu svého majetku předtím, než vstal z popela jako Fénix a stal se z něj krypto guru. V současnosti působí jako ředitel investiční firmy Galaxy Investment Partners.

Jeho majetek se odhaduje na přibližně 478 milionů dolarů.

Vitalik Buterin

Vitalik Buterin

Nedá nám nezmínit i spoluzakladatele druhé největší kryptoměny současnosti. Vitalik Buterin spustil Ethereum v roce 2013 a od té doby působí jako ředitel Ethereum Foundation. Známý je hlavně díky svému zájmu o vývoj blockchainových technologií. Vitalik rozhodně není investor, nicméně jeho majetek v Ethereu je i tak obrovský.

Jeho 333 000 ETH mincí má v současnosti hodnotu přibližně 350 milionů dolarů. A kdo ví, kolik coinů má poskrývaných na dalších peněženkách…

Mohlo by vás také zajímat:

Nákupní objemy přes PayPal naznačují, jakým směrem bude pokračovat cena Bitcoinu

Related Posts

Proč Bitcoin roste?

Bitcoin za posledních 24 hodin zaznamenal mírný nárůst, který...

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...