Co kdybyste v roce 2010 těžili Bitcoin? Jaká by byla vaše odměna tehdy a dnes?

Share This Post

Položili jste si už otázku, co kdybyste v roce 2010 těžili Bitcoin jeden celý den? Jakou hodnotu by měl nyní a co by to vyžadovalo? V tomto článku se dozvíte více.

Těžit Bitcoin v roce 2010?

Co by bylo kdyby…? To je otázka, kterou si každý z nás už minimálně jednou v životě položil. V tom momentě vás může popadnout nostalgie nebo odhodlání. Nikdy přece není pozdě. Takže, co kdybyste si koupili nebo těžili Bitcoin v roce 2010?

Následující řádky ukazují rozhovor s uživatelem, který byl aktivním těžařem během éry Satoshiho. Odhalil, jak při těžbě využíval procesor Pentium.

Jako zdroj informací tehdy aktivní těžaři využívali tzv. Bitcoin talk. Na této platformě Satoshi poprvé oznámil automatickou úpravu obtížnosti sítě proof-of-work, která se uskutečnila 30. prosince 2009. Pokud to ještě náhodou nevíte, síť Bitcoinu se upravuje úměrně k celkovému úsilí vynaloženému v celé síti. Tudíž pokud se navýší počet uzlů, zvýší se také náročnost.

Přečti si také: Obtížnost Bitcoinu dosáhla ATH, hash rate stoupl o 45 % za pololetí

Chceš nakoupit a obchodovat kryptoměny? Burza Binance je aktuálně nejlépe hodnocenou burzou na světě s velmi levnými poplatky za nákup. Vytvoř si nyní účet přes náš >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování.

Výše zmíněný aktivní těžař dokázal za jeden den vygenerovat až 5 bloků Bitcoinu prostřednictvím procesoru Pentium.

Příspěvek od aktivního těžaře z roku 2010
Příspěvek od aktivního těžaře z roku 2010. Zdroj: BitcoinTalk

V roce 2010 dostávali aktivní těžaři až 50 BTC za úspěšné přidání bloku do sítě. Dnes je tomu ovšem jinak. Síť BTC prochází přibližně každé čtyři roky halvingem, při kterém se odměna za blok sníží na polovinu. Aktuálně tedy těžaři dostávají 6,25 BTC za blok.

250 BTC vytěžených za den

Takže uživatel, který v roce 2010 těžil Bitcoin pomocí procesoru Pentium, dokázal za jeden den vytěžit až 250 BTC. Při dnešních cenách je to zhruba 10 milionů dolarů.

Nikdy ale nemusí být pozdě. Mnoho nováčků si totiž říká, že se na scéně BTC objevili příliš pozdě. Stále však není vytěženo celkové množství BTC a pořád se objevují predikce, kam až se cena BTC dostane. Někteří mluví o ceně až 1 000 000 USD.

Related Posts

Aktuálna bitcoinová rally je iná. Zdá sa, že FOMO a YOLO sú späť

BTC sa nedávno dotkol 45 000 dolárov. Stalo sa...

JPMorgan: Krypto je pro zločince

Zastánci kryptoměn na sociální síti X poukázali na pokrytectví...

Michael Jackson na blockchainu a herní trendy Web3 v roce 2024

V tomto článku se dozvíte, jak se první nahrávka...

Bitcoinový těžař Phoenix vzrostl o 50 % po IPO v Abu Dhabi za 371 milionů dolarů

Společnost Phoenix Group zabývající se těžbou kryptoměn zahájila obchodování...