Coinbase spouští peněženku jako službu pro podniky

Share This Post

Krypto burza Coinbase spustila nové obchodní řešení pro podniky, které chtějí svým zákazníkům nabídnout Web3 peněženky – tento krok podle ní pomůže zefektivnit přijetí produktů a služeb Web3. 

Wallet-as-a-service neboli WaaS společnosti Coinbase poskytuje podnikům technickou infrastrukturu pro vytváření a spouštění přizpůsobitelných on-chain peněženek. Burza to oznámila 8. března. WaaS poskytuje rozhraní pro programování aplikací (API), které umožňuje podnikům vytvořit peněženky pro jednoduché přihlášení zákazníků, věrnostní programy nebo nákupy ve hře.

Sada nástrojů WaaS zahrnuje multi-party computation (MPC), formu kryptografie, která umožňuje více stranám společně vypočítat funkci, aniž by si navzájem odhalovaly své vstupy. V praxi se říká, že MPC zvyšuje zabezpečení soukromých klíčů v rámci platforem Web3. Šifrovací peněženka MPC umožňuje uživatelům bezpečněji ukládat svá digitální aktiva, protože jejich soukromé klíče jsou rozděleny na více částí a distribuovány mezi strany zapojené do protokolu. 

„Problémům se ztrátou klíčů, které trápí tradiční svět vlastní správy, se lze vyhnout kryptografickým funkcím MPC WaaS,“ vysvětlil McGregor, vedoucí produktu na Coinbase Web3. „Naše [soupravy pro vývoj softwaru] poskytují robustní, uživatelsky přívětivé funkce zálohování, aby bylo zajištěno, že si uživatelé i nadále udrží přístup na jejich majetek.“

Infrastruktura WaaS

Infrastrukturu WaaS v současnosti využívají společnosti jako Floor, Moonray, thirdweb a tokenproof.

Zdá se, že vývoj infrastruktury Web3 se ohřívá uprostřed kryptozimy, protože startupy, korporace a investoři chtějí definovat budoucí vizi decentralizovaného internetu. Ačkoli ne každý je přesvědčen, že současné způsoby Web3 posouvají principy decentralizace dopředu, vývoj kolem MPC a decentralizovaného soukromí naznačuje, že mnozí v tomto odvětví to berou vážně.

McGregor poznamenal, že mnoho společností se „snaží stavět kolem Web3 před dalším býčím trhem“, což je období, ve kterém ceny kryptoměn obecně rostou. Coinbase vidí silné vzrušení z obsahu s tokeny (jak pro online příležitosti, tak pro fyzické případy použití v reálném světě), přesun věrnostních programů do řetězce, hlubokou integraci mezi hrami a aktivy ve vlastnictví uživatelů a další.

Related Posts

Top 5 článkov za uplynulý týždeň + Vstupuje Bitcoin do novej býčej fázy?

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Tim Draper na PBW zaspieval bitcoinovú pieseň a hovoril o budúcnosti peňazí

Americký podnikateľ Tim Draper vystúpil na práve prebiehajúcej akcii...

Do Kwon, zakladateľ Terraform Labs, bol zatknutý

Spoločnosť Terraform Labs asi nie je potrebné dlho predstavovať....

Držať bitcoin sa vypláca, je to uchovávateľ hodnoty

Na serveri Blockchain.com možno nájsť množstvo štatistík a dát...

Bitcoin tento rok prekonáva 97 % všetkých spoločností z indexu S&P 500

Trh s kryptomenami aj naďalej viac ako statočne prechádza...