Další kritik, co přejde na stranu kryptoměn? Jamie Dimon „pochválil“ blockchain a DeFi!

Share This Post

Jamie Dimon, generální ředitel investiční banky JPMorgan, nečekaně začal chválit a pozitivně se vyjadřovat o technologii blockchain či decentralizovaných financích (DeFi)!

Napsal o tom v dopise svým akcionářům, zveřejněném tento týden. Investuje jednoho dne ředitel jedné z největších bank na světě do Bitcoinu?

Jamie Dimon překvapuje!

„Decentralizované finance a blockchain jsou skutečné a jsou zde s námi. Jedná se o novodobé technologie, které lze využít ve veřejném či soukromém sektoru, ať už s povolením, nebo bez něj. JPMorgan je v popředí těchto inovací,“ odkazuje Jamie Dimon.

Mohlo by tě zajímat: TOP kryptoměny, které koupit v dubnu 2022 – jejich růst bude pokračovat

„Sami používáme blockchainovou síť s názvem Liink, abychom bankám umožnili sdílet komplexní informace. Blockchain také používáme k přesunu tokenizovaných vkladů v amerických dolarech s mincí pod návzem JPM,“ píše ředitel JPMorgan.

JPM Coin je aktivum, které bylo vytvořeno v únoru 2019 jako „stablecoin“ a je kryto dolarem a určeno k používání velkým společnostem. Link byl spuštěn dokonce již v roce 2017 a k dnešnímu dni se více než 400 finančních institucí přihlásilo, že by se chtělo stát součástí tohoto blockchainu.

Generální ředitel JPMorgan také dodal, že společnost věří, že existuje „hodně využití, kde technologie blockchain může nahradit nebo vylepšit smlouvy, vlastnictví údajů a další možnosti“.

Pokud chceš obchodovat nebo jen nakupovat kryptoměny, doporučujeme ti použít burzu Binance. Nemáš ještě účet na Binance? Vytvoř si jej nyní přes >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování.

Ředitel JPMorgan je pověstný svým postojem k BTC!

Tyto komentáře jistě překvapí mnohé. Změna názoru Dimona na kryptoměny, především kvůli jeho kritice Bitcoinu, je vcelku překvapivá. Dimon byl totiž pověstný svojí kritikou otce kryptoměn a technologie, na které funguje.

V listopadu 2020 Dimon na summitu pro New York Times řekl, že ho Bitcoin vůbec nezajímá.

Tehdy se vyjádřil, že „to vůbec není pro mě“. Technologii blockchain ale popsal jako „kritický“ vývoj ve způsobu, jakým se zachází s penězi.

Během roku 2021 Dimon několikrát řekl, že zůstává silně skeptický vůči Bitcoinu a zopakoval, že o tuto kryptoměnu nemá žádný zájem. Nicméně připustil, že klienti JPMorgan projevují o něj zájem. Později doplnil, že Bitcoin je podle něj bezcenný.

Čti dál: Volatilita Bitcoinu ještě nikdy nebyla tak nízká – co se děje?

Related Posts

Zákazníci FTX varovali před podvodníky, kteří je lákají vrácením majetku

Zkrachovalá kryptoburza FTX přiznala nedávnou záplavu podvodů, které jsou...

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....