Dáta ukazujú, že Warren Buffett sa ohľadom bitcoinu mýlil

Share This Post

Legendárny investor Warren Buffett skôr nazval bitcoin „jedom na krysy“ a vyhlásil, že investícia do bitcoinu je podobná investícii do ničoty. Najnovšie údaje však ukazujú, že jeho nevraživosť voči najväčšej kryptomene stála jeho investičné portfólio zhruba 320 000 % potenciálneho zisku!

Warren Buffett sa ohľadom bitcoinového portfólia mýlil

Warren Buffett, legendárny americký investor a miliardár, sa v minulosti niekoľkokrát vyjadril na adresu kryptomien, ako je bitcoin, veľmi kriticky. Dokonca nazval bitcoin „jedom na krysy“, investíciou do ničoty či hazardným tokenom. Avšak, nedávne dáta ukazujú, že Buffettova kritika môže byť neopodstatnená, pokiaľ ide o začlenenie bitcoinu do investičných portfólií.

Trhový analytik Alpha Zeta však vo svojom nedávnom príspevku na Twitter zverejnil dáta, ktoré ukazujú, že sa Warren Buffett ohľadom zaradenia bitcoinu do investičného portfólia silne mýlil.

Aj keď Buffettova investičná spoločnosť Berkshire Hathaway nevstúpila do bitcoinovej horúčky, mnoho ďalších investorov a firiem to urobilo a dosiahli výrazný úspech. Nedávno zverejnené dáta ukazujú, že najväčšia kryptomena sveta má veľmi nízku koreláciu s akciami investičných firiem, čo znamená, že môže pomôcť znížiť straty spôsobené poklesom cien akcií na trhu. Preto sa zdá, že začlenenie malého podielu bitcoinu do portfólia, ktoré obsahuje aj akcie, môže byť rozumnou stratégiou na vyrovnanie potenciálnych negatívnych výnosov.

Zdroj: Alpha Zeta

Navyše, výkonnosť BTC od jeho spustenia v januári 2009 je fenomenálna. Dosiahol zhruba 320 000 %, čo prekonalo výkonnosť portfólia spoločnosti Berkshire Hathaway. Tieto výsledky ukazujú, že ignorovanie bitcoinu môže byť stratou pre investorov, ktorí by mohli inak dosiahnuť významné výnosy.

V čase písania článku sa cena BTC pohybuje okolo 28 276 USD podľa KMC.

Záver

Čo si o výrokoch Warrena Buffetta myslíte vy? Má byť bitcoin či iné kryptomeny súčasťou investičného portfólia? Podeľte sa s nami o svoj názor do komentárov alebo na naše sociálne siete. Celé twitterové vlákno nájdete pod priloženým odkazom TU. [1]

Sme novo aj na sociálnej sieti LinkedIn. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

Related Posts

V Kórei narastá počet kryptoscamov cieliacich na mladé ženy

Nedávna štúdia odhalila nárast juhokórejských podvodov s kryptomenami, ktoré...

Největší japonská letecká společnost spouští tržiště NFT

30. května All Nippon Airways (ANA), největší letecká společnost...

JPMorgan: Pokiaľ sa bitcoin bude podobať zlatu, dosiahne 45 000 USD

Podľa analytikov bankového giganta JPMorgan by mohol Bitcoin v...

Arthur Hayes predpovedá volatilný rok 2023, po ňom má prísť silná bitcoinová rely

Bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Bitmex Arthur Hayes vysvetľuje, prečo...

Trezor hlási medzitýždenný nárast tržieb o 900 %

V oblasti hardvérových peňaženiek sa často spomínajú výrobcovia Ledger...

TA – predikcia ceny bitcoinu pre nasledujúce obdobie

Tento týždeň nám cenu bitcoinu ovplyvňovala veľa politika a tvorba...