Denní odliv 2 000 BTC z centralizovaných burz potvrzuje rostoucí akumulaci – jsme na konci výprodeje?

Denní odliv 2 000 BTC z centralizovaných burz potvrzuje rostoucí akumulaci - jsme na konci výprodeje?
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Poslední údaje ze zprávy od společnosti Glassnode potvrzují realitu o rostoucí akumulaci Bitcoinu, o které jsme vás informovali i v našem předešlém článku. Množství Bitcoinů, které se nacházejí na hlavních krypto burzách, neustále klesá. Podle statistik je zaznamenán denní odliv až 2 000 BTC, což je při aktuální ceně Bitcoinu hodnota přibližně 66 milionů USD.

Přečíst si jej můžete zde: Akumulace Bitcoinu výrazně narůstá – může za to silný support na úrovni 30 000 USD?

Zájem o shortování klesá

Zpráva od společnosti Glassnode s názvem “Week On-Chain” byla zveřejněna 12. července, přičemž se v ní uvádí, že zásoby Bitcoinu na burzách dosáhly úrovně, která se naposledy objevila při výstřelu BTC na historické maximum 65 000 USD. Podle Glassnode můžeme za tímto úspěchem Bitcoinu jednoznačně vidět prudký příliv BTC do fondu Grayscale Bitcoin Trust a zvýšenou akumulaci BTC u institucionálních investorů. Následně po prudké květnové korekci se tento trend zcela obrátil, protože většina coinů směřovala zpět na burzy kvůli likvidaci.

“Na základě 14denního klouzavého průměru byl zejména během posledních dvou týdnů zaznamenán pozitivní nárůst odlivu Bitcoinů z burz. Aktuální tempo je přibližně 2 000 BTC za den.”

Čistý objem převodů BTC. Zdroj: Glassnode
Čistý objem převodů BTC. Zdroj: Glassnode

Mohlo by tě také zajímat: Další z metrik naznačuje, že Bitcoin našel definitivní dno!

Podíl transakčních poplatků zaznamenal za poslední týdny také výraznější pokles. Během posledních 7 dní se podíl snížil na hodnotu 14%, přičemž v květnu dosáhl úrovně 17%. Dalším faktorem, který naznačuje ukončení fáze medvědů, je ukazatel poplatků za výběry, který dosáhl nárůstu z 3,7% na 5,4%. Obchodníci tedy jasně upřednostňují akumulaci před prodejem.

Nepromeškej naše další zpravodajství a přihlas se k odběru novinek (návod najdeš zde). Nezapomeň nás také sledovat na našem facebooku.

Chceš sa naučiť analyzovať grafy? Máme tu pre teba VIP trading room. Nájdeš tu signály, denný update trhu, 200 video návodov a hlavne pomoc od profesionálnych traderov. S nami nezmeškáš žiadnu príležitosť na trhu. Kryptomeny, indexy a forex denne monitorujeme za teba a hľadáme signály, ktoré následne posielame do našej skupiny. >>>Pozrieť ponuku<<<

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.