Dnes FED rozhodne o zvýšení úrokových sazeb – zasáhne to i kryptoměny!

Share This Post

Fed je pravděpodobně nejdůležitějším hráčem, pokud jde o kryptoměny a jejich výkonnost tento týden. Dnes se politici rozhodnou, zda přistoupí ke zvýšení klíčových úrokových sazeb, které se očekává od loňského roku.

Fed má problém, jelikož inflace je vysoká, ale touha snížit svou rekordní rozvahu z posledních dvou let pro koronavirus je zde také. Zvýšení sazeb tedy může být jen mírné – možná o čtvrtinu základního bodu, ale důsledky mohou být pro kryptoměny výrazné.

Kryptoměny korelují s akciemi

BTC se již prokázal jako pevně propojený s americkými akciemi, a jakékoli prudké reakce na Fed budou pravděpodobně zkopírovány.

Akcie nejsou žádnými přáteli zvyšování sazeb, protože období lehkého vydělávání peněz, které doprovázelo reakce na koronavirus, bylo něco jako zlatá éra. Ta skončila až koncem roku 2021, kdy zasáhla realita kroků Fedu. Bitcoin podobně zaznamenal v listopadu historické maximum, a poté začal rychlý pokles.

Burza Binance je největší a pravděpodobně také nejlepší kryptoměnová burza. Pokud chceš obchodovat nebo jen nakupovat kryptoměny, doporučujeme ti vytvořit si účet přes náš link. Získáš tak doživotní slevu na jakýkoli obchod, který otevřeš na této burze.

Přečti si také – Názor odborníků: „Binance Coin se bude do roku 2030 obchodovat na úrovni 2 400 USD“

EU a hlasování o zákazu Proof-of-Work

Fed však zdaleka není jediným makro hráčem, kterého se kryptoměnoví příznivci obávají. V Evropě se zákonodárci chystají hlasovat o zákonu o kryptoměnách, přičemž někteří se pokoušejí podnítit zákaz protokolů Proof-of-Work s odvoláním na environmentální obavy. Zatímco kritici již tuto myšlenku odmítli jako směšnou, hrozba zůstává.

Mohlo by tě zajímat – Inflace v USA raketově stoupá, 64 % Američanů žije v chudobě a SPX500 zatím strmě klesá

Related Posts

Aktuálna bitcoinová rally je iná. Zdá sa, že FOMO a YOLO sú späť

BTC sa nedávno dotkol 45 000 dolárov. Stalo sa...

JPMorgan: Krypto je pro zločince

Zastánci kryptoměn na sociální síti X poukázali na pokrytectví...

Michael Jackson na blockchainu a herní trendy Web3 v roce 2024

V tomto článku se dozvíte, jak se první nahrávka...

Bitcoinový těžař Phoenix vzrostl o 50 % po IPO v Abu Dhabi za 371 milionů dolarů

Společnost Phoenix Group zabývající se těžbou kryptoměn zahájila obchodování...