Dogecoin vydělal zakladateli Etherea neuvěřitelných 4,3 milionu dolarů!

zdroj:kryptomagazin.sk
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Dogecoin vydělal zakladateli Etherea neuvěřitelných 4,3 milionu dolarů!

Vitalik Buterin se rozhovořil v podcastu Lex Fridman, kde uvedl své zkušenosti s Dogecoinem. Potom co před třemi lety investoval do meme coinu 25 000 USD, tak se může pyšnit ziskem 4,3 milionu dolarů. Co však určitě stojí za zmínku je to, že tvůrce Etherea celý svůj zisk daroval charitě. Konec konců to v jeho případě nebylo poprvé ani naposled.

Buterin získal za jeden den 4,3 milionu dolarů

Vznik Dogecoinu se datuje do roku 2013. Tvůrcům tohoto projektu se dokonale podařilo využít popularitu memečka inspirovaného psem Shiba Inu. Vitalik se už dříve vyjádřil na adresu Dogecoinu, kdy ji označil za jednu z prvních “humorných mincí”, které se dostaly do světa kryptoměn.

“Vzpomínám si, jak jsem vysvětloval své mámě, že jsem právě investoval 25 000 dolarů do Dogecoinu, a že jediná zajímavá věc na tomto projektu, je logo psa. Ale vůbec toho nelituji, byla to jedna z nejlepších investic jaké jsem kdy udělal. “

Buterin rovněž konstatoval, že ho dost výrazně zaskočilo šílenství lidí, které se vytvořilo kolem meme coinu, poté co ho začal hypovať Elon Musk. Muskův zájem o tento projekt byl s největší pravděpodobností způsoben komunitním hlasováním z roku 2019. Výsledky odhalily, že je Elon nejžádanějším potencionálním generálním ředitelem Dogecoinu.

“Koncem roku 2020, kdy Elon začal hypovať Dogecoin se tržní kapitalizace vyšplhala na 50 miliard dolarů, což je několika násobný nárůst.”

Buterin si zavzpomínal na období kdy se nacházel v Singapuru a kdy zjistil, že DOGE během jednoho dne dosáhl růstu 775 % z 0,008 USD až na 0,07 USD.

“Okamžitě jsem obvolal mé přátele a řekl jsem jim, co se stalo. Prodal jsem polovinu svých Dogecoinů a inkasoval jsem tak 4,3 milionu dolarů. Zisk jsem následně daroval na charitu GiveDirectly. Několik hodin poté co jsem učinil tento krok, cena meme coinu klesla z 0,07 USD na 0,04 USD. “

Dogecoin jako fenomén doby

Buterin konstatoval, že se v tomto okamžiku cítil jako perfektní obchodník. Avšak toto trvalo, až do momentu kdy se Dogecoin dostal na úroveň 0,50 USD. Tehdy jeho nadšení opadlo. V případě, že by si tehdy Buterin ponechal 50 % Dogecoinův, aktuálně by disponoval částkou téměř 20 milionů USD.

“To že se z Dogecoinu stane obrovský fenomén, o kterém dokonce ví více lidí než o Ethereu, jsem absolutně nepředpokládal.”

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.