Dokáže energeticky náročná těžba kryptoměn přežít další vládní útoky?

Share This Post

Těžba kryptoměn přitahuje v posledním období stále větší pozornost zejména ze strany ekologických organizací. Většina států a světových vlád vidí tuto oblast negativně, ale je obtížné ji zastavit, protože popularita kryptoměn neustále roste.

Těžba kryptoměn

Dokáže tento nejdůležitější sektor kryptoměn přežít i pod tvrdým nátlakem některých světových vlád? První zemí, která se do boje s těžbou pustila opravdu zostra, je Čína. Tato země uvedla jako hlavní důvod zákazu BTC jeho zdokumentovaný vliv na klimatické změny. Otázka je, zda byl čínský útok natolik silný, že by ovlivnil i další země.

Přečti si také – Jak si nastavit automatické investování na burze Binance – Návod

Chceš rychle nakoupit/prodat kryptoměny a neplatit obrovské sumy za tuto službu? V tom případě si najdi ověřenou směnárnu, která tě neokrade na skrytých poplatcích. My jednoznačně doporučujeme burzu Binance, kde najdeš široký výběr kryptoměn. Vytvoř si účet přes >>> tento odkaz <<< a získáš doživotní slevu na obchodní poplatky.

Největším problémem těžby kryptoměn je uhlíková stopa, kterou na planetě zanechává. V současnosti je méně než jedna třetina globální elektrické energie původem z obnovitelných zdrojů. Pokud by se tento podíl v plné míře využíval k těžbě kryptoměn, stále by to bylo málo na trvalou udržitelnost.

Po čínském exodu prošla poměrně krátká doba a USA se už mohou pyšnit nejvyšší pozicí v oblasti těžby kryptoměn. Spojené státy se jednoduše chopily šance a staly se globálním těžařským centrem. Podle nejnovějších zpráv existují země, které chtějí USA konkurovat. Jedná se o dobře známý Kazachstán, kde se opět ve velkém rozbíhá těžba. Přidává se také Malajsie. V Evropě se o těžbu nejvíce zajímají země jako NěmeckoIrsko. Na blízkém východě je to Írán.

Snaha o udržení těžby kryptoměn je silná, ale otázkou zůstává, zda bude úspěšná. Bitcoin zde máme od roku 2008. Otevřel dveře na cestě k nové digitální ekonomice. Jeho model proof-of-work byl velkým objevem decentralizace, ale jeho účinnost představuje časovanou bombu, která může v krátkém období explodovat. Ani země jako USA nemohou donekonečna využívat BTC. Dříve se budou dívat po energeticky méně náročných projektech. Poptávka po kryptoměnách bude zřejmě nadále růst a tak by měla přežít i těžební sektor. Nicméně cílem je určitě ekologicky méně náročná cesta.

Mohlo by tě zajímat – Čeká nás historicky nejhorší krize a pokles na trhu?

Related Posts

Inflácia v USA spomalila pod 3 %

Spotrebiteľské ceny v USA v júli síce mierne vzrástli,...

Proč Bitcoin roste?

Bitcoin za posledních 24 hodin zaznamenal mírný nárůst, který...

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...