Domino efekt? Stále více starostů v USA začíná preferovat výplatu v Bitcoinech!

Share This Post

Počet starostů v USA, kteří chtějí být vyplaceni v Bitcoinech, rychle roste. Nově zvolený starosta v New Yorku a starosta Miami vědí, která bije!

Mohlo by tě zajímat: Tvůrci projektu Solana zatajili existenci 12 milionů SOL

Starostové v USA chtějí Bitcoiny!

Již nejméně tři starostové a jeden nově zvolený se vyjádřili, že své další výplaty chtějí mít v Bitcoinech, nikoli v dolarech!

Prvním americkým starostou se oficiálně stal Francis Suarez v Miami, státě Florida. Ten řekl, že bude mít zaplaceno v Bitcoinech. Sám to zveřejnil tento týden na sociální síti Twitter: „Moje nejbližší výplata bude 100% v Bitcoinech.”

V reakci na tweet Suareze nově zvolený starosta New Yorku Eric Adams řekl, že při nástupu do funkce starosty New Yorku vezme své první tři výplaty v Bitcoinech.

Francis Suarez v rozhovoru pro Fox Business později doplnil a mnohé určitě překvapil, že celý jeho plat bude od nynějška v Bitcoinech.

„Určitě do toho nebudeme nikoho nutit. Bude to dobrovolné. Chceme, aby naši zaměstnanci měli tuto možnost, aby měli na výběr… Takové rozhodnutí je svobodné, a je na každém pracovníkovi, aby si vybral, zda chce dolary nebo Bitcoiny,“ zdůraznil starosta.

Pokud chceš obchodovat nebo jen nakupovat kryptoměny, doporučujeme ti použít burzu Binance. Nemáš ještě účet na Binance? Vytvoř si jej nyní přes >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování.

Vypadá to, že směřujeme k širší adopci

Dva další starostové se vyjádřili, že také oni chtějí mít zaplaceno v Bitcoinech.

Starosta Scott Conger z města Jackson, stát Tennessee, se dokonce snaží ze svého města vybudovat bitcoinové centrum.

„Jelikož zákon mi zakazuje dostat výplatu v Bitcoinech, proto okamžitě převedu svou další výplatu na Bitcoiny a budu následovat Francise Suareze či Erica Adamse,“ dodal Scott Conger.

Další případ, tentokrát starostka, která má zájem o výplatu v Bitcoinech, se nachází ve městě Tampa Bay, ve státě Florida. Během pátečního summitu v Tampa Bay se starostka Jane Castor přiznala, že další svou výplatu chce dostat v Bitcoinech. Není si však jistá, jak na to. „Podle všeho dostane zaplaceno v dolarech, které pak okamžitě konvertuje do BTC,“ tvrdí její mluvčí.

Čti dál: Všechny velké banky během 3 let přijmou kryptoměny – tvrdí bývalý CEO Citigroup

Related Posts

Ropa zlevňuje, Hormuzský průliv ale zůstává časovanou bombou

Ropný trh se v posledních dnech tváří, že nejhorší napětí kolem Hormuzského průlivu pomalu odeznívá.

SpaceX spadl z oběžné dráhy a s ním i nálada na trzích

Globální akciové trhy zažily další studenou sprchu. Tentokrát ji nespustila jedna špatná výsledková sezóna ani jeden slabý makroekonomický údaj.

Elon Musk může spojit SpaceX a Teslu do technologického impéria v hodnotě 5 bilionů USD

SpaceX vstoupila na burzu teprve před několika dny, ale investoři už začali řešit další možný krok. Tím by mohlo být spojení SpaceX a Tesly do jedné obří technologické skupiny.

Hackeři zasáhli OpenAI přes oblíbenou open source knihovnu

OpenAI potvrdila bezpečnostní incident, který souvisí s rozsáhlým útokem na open source ekosystém.

Elon Musk usiloval o absolutní kontrolu nad OpenAI a navrhoval spojení s Teslou

Sam Altman, spoluzakladatel a výkonný ředitel společnosti OpenAI, předstoupil v úterý před federální porotu v kalifornském Oaklandu.

Napětí kolem Íránu opět roste, cena ropy zůstává nad 100 dolarama

Ceny ropy na začátku týdne prudce vzrostly. Důvodem je ostrá reakce amerického prezidenta Donalda Trumpa, který označil íránskou odpověď na americký mírový návrh za „zcela nepřijatelnou“.