Donald Trump vlastní Ethereum v hodnote medzi 250 000 až 500 000 dolármi

Share This Post

Najnovšie verejné finančné vyhlásenie bývalého amerického prezidenta Spojených štátov amerických Donalda Trumpa ukazuje, že vlastní Ethereum (ETH) v hodnote medzi 250 000 až 500 000 dolármi.

Donald Trump vlastní Ethereum

Podľa najnovších verejných finančných vyhlásení Donalda Trumpa sa zdá, že bývalý prezident Spojených štátov amerických vlastní druhú najväčšiu kryptomenu Ethereum v hodnote medzi 250 000 až 500 000 dolármi. Tieto informácie pochádzajú z dokumentov z roku 2023, ktoré zverejnil americký Úrad pre etiku (OGE).

Zaujímavým zistením je, že tento krypto kapitál pramení z Trumpovho predaja  nezameniteľných tokenov (NFT) z konca roku 2022. Krátko po opustení Bieleho domu Trump predstavil svoju limitovanú edíciu NFT kolekcie. Unikátna séria, zahŕňajúca 44 000 digitálnych obchodných kariet s jeho podobizňou, sa stala hitom a vypredala sa počas jediného dňa.

Výnosy z tohto predaja smerovali do kryptomenovej peňaženky, ktorú spravuje Trumpova spoločnosť CIC Digital. Trumpova spoločnosť okrem iného taktiež zaisťuje vyberanie licenčných poplatkov z predaja.

Napriek tomu, že Donald Trump teraz drží druhú najväčšiu kryptomenu, v minulosti sa k digitálnym aktívam často staval rezervovane. Jeho predchádzajúce komentáre o Bitcoine boli kritické, a aj napriek tomu, že teraz investuje do druhej najväčšej kryptomeny, jeho postoj k celému krypto sektoru zostáva stále skôr negatívny.

V čase písania článku sa cena BTC pohybuje okolo 29 273 USD podľa KMC, cena ETH sa pohybuje okolo 1 847 USD.

Záver

Čo si o tom myslíte vy? Budete sledovať prezidentské voľby v USA? Podeľte sa s nami o svoj názor na naše sociálne siete. Celý dokument Donalda Trumpa si môžete prečítať pod priloženým odkazom TU. [1]

Sme aj na sociálnej sieti LinkedIn. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

Related Posts

Aktuálna bitcoinová rally je iná. Zdá sa, že FOMO a YOLO sú späť

BTC sa nedávno dotkol 45 000 dolárov. Stalo sa...

JPMorgan: Krypto je pro zločince

Zastánci kryptoměn na sociální síti X poukázali na pokrytectví...

Michael Jackson na blockchainu a herní trendy Web3 v roce 2024

V tomto článku se dozvíte, jak se první nahrávka...

Bitcoinový těžař Phoenix vzrostl o 50 % po IPO v Abu Dhabi za 371 milionů dolarů

Společnost Phoenix Group zabývající se těžbou kryptoměn zahájila obchodování...