Dopyt po bitcoine by mohol počas 12 mesiacov vzrásť až 10X, hovorí Michael Saylor

Share This Post

Spoluzakladateľ MicroStrategy a bitcoinový býk Michael Saylor vyjadril svoj názor na cenu Bitcoinu na nasledujúcich niekoľko mesiacov. Očakáva, že dopyt po BTC by mohol do konca roka 2024 vzrásť až 10x. Napomôže tomu aj blížiaci sa halving tejto prednej kryptomeny. 

Počas prejavu na Australia Crypto Convention 2023 dňa 10. novembra bol Saylor požiadaný, aby oznámil svoj výhľad na Bitcoin a jeho ekosystém na nasledujúcich štyri až päť rokov.

V reakcii na to Saylor najprv zhrnul obdobie medzi rokmi 2020 a 2024 a poznamenal, že bitcoin sa zmenil z „offshore neregulovaného aktíva“ na „inštitucionalizovanú mainstreamovú aplikáciu“.

Saylor tiež povedal, že BTC sa do konca roka 2024 stane „dospievajúcim mainstreamovým aktívom“, keď zdôraznil kľúčovú dynamiku okolo ponuky a dopytu, ktorý čoskoro vstúpi do hry:

Myslím, že nasledujúcich 12 mesiacov bude veľkých. Pretože dopyt by sa mal zdvojnásobiť alebo strojnásobiť alebo možno dokonca desaťnásobiť a ponuka dostupná na predaj sa v apríli zníži na polovicu. Takže namiesto miliardy dolárov bitcoinov, ktoré majú ťažiari každý mesiac k dispozícii, to bude pol miliardy. Ak vychádzame z rovnováhy ponuky a dopytu, keď je dopyt vo výške cca 15 miliárd USD a ponuka cca 12 miliárd USD, čo sa stane, keď sa jedna strana zdvojnásobí a druhá rozpolí? Cena sa jednoznačne upraví.

Coming out party

Saylor ďalej popísal nasledujúcich 12 mesiacov bitcoinu ako jeho „coming out party“, kedy aktíva absolvujú „vysokú školu“ a zamieria do skutočného sveta.

Keď sa pozrieme na roky 2024 až 2028, Saylor predpovedá, že bitcoin bude aj naďalej vo fáze vysokého rastu, pretože adopcia sa šíri naprieč veľkým technologickým priemyslom a megabankami po celom svete, pričom oba sektory integrujú bitcoiny do svojich produktov a služieb. 

Saylor tiež povedal, že očakáva, že uvidí veľkú konkurenciu medzi spoločnosťami ako Apple a Meta (Facebook), ktoré budú chcieť BTC získať, aby ho nakoniec predali s veľkým ziskom.

Ďaleká budúcnosť

Saylor hovoril aj o budúcnosti, ktorá nastane cca o 25 rokov. Zdôraznil, že BTC predbehne akékoľvek iné vysoko kvalitné aktívum.

Až BTC dosiahne konečné tempo rastu, možno za 25 rokov, porastie dvakrát rýchlejšie ako index S&P 500 alebo akékoľvek iné diverzifikované vysoko kvalitné portfólio aktív, ktoré by ste si mohli kúpiť. Takže keď o tom takto premýšľate, poviete si, dobre, teraz sa BTC zdvojnásobí, znova zdvojnásobí, znova zdvojnásobí a zdvojnásobí znova, táto minca sa bude naďalej vyvíjať až na milión dolárov za mincu, 2 milióny dolárov za mincu, 5 miliónov dolárov za mincu, 10 miliónov dolárov za mincu.

Záver

MicroStrategy v súčasnej dobe drží približne 158 400 BTC a k 2. novembru firma zvýšila svoju investíciu o približne 900 miliónov dolárov. Michael Saylor je známy pre svoj veľmi pozitívny vzťah k bitcoinom, jeho predpovede je preto treba brať s rezervou. Avšak to neznamená, že nemôžu byť naplnené.

Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

ZDROJ: cointelegraph.com

Related Posts

Aktuálna bitcoinová rally je iná. Zdá sa, že FOMO a YOLO sú späť

BTC sa nedávno dotkol 45 000 dolárov. Stalo sa...

JPMorgan: Krypto je pro zločince

Zastánci kryptoměn na sociální síti X poukázali na pokrytectví...

Michael Jackson na blockchainu a herní trendy Web3 v roce 2024

V tomto článku se dozvíte, jak se první nahrávka...

Bitcoinový těžař Phoenix vzrostl o 50 % po IPO v Abu Dhabi za 371 milionů dolarů

Společnost Phoenix Group zabývající se těžbou kryptoměn zahájila obchodování...