Dobrá zpráva pro BTC, inflační tlaky klesají rychleji, než se myslelo

Share This Post


Bitcoin zacílil na 37 000 dolarů, protože nejnovější údaje o inflaci ve Spojených státech podkopaly očekávání.

Index CPI podpořil růst BTC 

Údaje z Cointelegraph Markets Pro a TradingView ukázaly, že cenová síla BTC se vrací, protože Index spotřebitelských cen (CPI) odrážel v říjnu zpomalující se inflaci.

CPI se meziročně i meziměsíčně dostal o 0,1 % pod očekávání trhu. Meziroční změna činila 3,2 % oproti 4,0 % u jádrového CPI.

„Index všech položek vzrostl o 3,2 procenta za 12 měsíců končících říjnem, což je menší nárůst než 3,7 procenta za 12 měsíců končících v září,“ potvrdila oficiální tisková zpráva amerického úřadu pro statistiku práce.

Ve srovnání s říjnem, kde byl CPI pouze jednou inflační metrikou, která překonala konsenzus trhu, byla situace hmatatelně odlišná. Akcie okamžitě nabídly vřelou reakci při otevření Wall Street, přičemž index S&P 500 vzrostl o 1,5 %.

„Je to 31. měsíc v řadě s inflací nad 3 %. Zdá se však, že inflace začíná klesat.“ Napsal The Kobeissi Letter.

Kobeissi, který je v současném inflačním prostředí tradičně skeptický k politice Fedu, nicméně označil aktuální data z CPI za dobrý výsledek.

V souladu s dalšími nedávnými zprávami o indexu CPI mezitím bitcoin reagoval jen mírně, vrátil se k intradennímu minimu a poté vzrostl na 37 000 USD, přičemž byl stále v pásmu.

Při analýze složení trhu však zdroj Material Indicators pro monitorování v řetězci poznamenal, že likvidita je celkově nízká, což je klíčová složka pro podporu volatility.

Vzhledem k tomu, že velryby byly na burzách v klidu, drobní investoři zvyšovali své expozici BTC.

Analytik: Přijměte retracements ceny BTC

Aktuálně nastává mírný pokles z 18měsíčních maxim zaznamenaných na začátku měsíce. Tato cenová akce BTC  zapůsobila na účastníky trhu, kteří tvrdili, že poklesy v rámci širšího uptrendu nejsou pouze standardní, ale vhodné.

„Bitcoin již klesl o 4,5 % z aktuálních maxim, korekce býčího trhu jsou normální a zdravé,“ řekl předplatitelům X (dříve Twitter) James Van Straten, výzkumný a datový analytik společnosti CryptoSlate, zabývající se kryptografickými informacemi. „Až 20% korekce je normální a byla pozorována v předchozích cyklech“, poznamenal. 

Van Straten však podpořil analýzu CryptoSlate z 13. listopadu, která naznačila, že by stále mohly přijít hlubší korekce cen BTC, protože BTC/USD meziročně vzrostly o 120 %.

Také Filbfilb, spoluzakladatel obchodní sady DecenTrader, rovněž předpověděl, že Bitcoin by mohl zaznamenat významný pokles před halvingem, který má nastat v dubnu 2024.

Závěr

Bitcoin aktuálně klesl na 35 500 USD, nicméně korekce jsou i v býčím cyklu normální a důležité. Také sentiment na trhu zůstává pozitivní. Jestli se však můžete těšit na nové maxima, nebo naopak očekávat pád, to vám bohužel nikdo dopředu neřekne. Před každou investicí proto pečlivě studujte trh a proveďte vlastní analýzu.

Related Posts

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...

Cena etherea na cestě ke 4 000 USD

Obchodníci dnes 27. května pokračovali v tlačení ceny Etherea...