Dotek a vůně jako další aspekty metaverze a VR

Share This Post

K zážitku z virtuální reality (VR) byl nově přidát také čich, novinku předvedly společnosti zaměřené na metaverze na Consumer Electronics Show (CES) 2023.

Nedávná zpráva poradenské firmy McKinsey & Company předpověděla, že metaverse by mohla do roku 2030 potenciálně vygenerovat hodnotu 5 bilionů dolarů. Zpráva však poznamenala, že úspěch metaverse by vyžadoval rozvinutější lidský aspekt, který svým uživatelům přináší pozitivní zkušenosti. Jedním z těchto katalyzátorů může být integrace čichu a hmatu do VR zážitků, které byly předvedeny na nedávném CES.

Jak uvádí Fortune, jedna z firem s názvem OVR Technology ukázala náhlavní soupravu s nádobou na osm aromat, které lze smíchat dohromady a vytvořit tak různé vůně. Uvedení VR headsetu je údajně naplánováno na 2023. Dřívější verze, která byla používána pro marketing vůní, umožňuje uživatelům přivonět k různým prostředím od pražení marshmallow po záhon růží.

Ve vůni je nestrovnatelná síla

Podle Aarona Wisniewského, generálního ředitele společnosti OVR Technology, bude rozšířená realita brzy integrována s obchodem, zábavou, sociálním propojením, vzděláváním a blahobytem. Generální ředitel zdůraznil, že vůně dává těmto zážitkům „nesrovnatelnou sílu“.

Výkonná ředitelka FireFlare Games, Aurora Townsend, také sdělila, že jejich firma spustí seznamovací aplikaci pro VR, která také zahrnuje pohlcující pocity, jako je dotek, jakmile bude tato technologie na trhu snadno dostupná.

Mezitím spotřebitelé nemusí být z nového vývoje příliš nadšení. Účastník CES Ozan Ozaskinli otestoval některé haptické produkty a zdůraznil, že v tuto chvíli je to „daleko od reality“.

Závěr

V roce 2022 vzala technologie blockchainu a metaverse událost CES útokem. Akce se zúčastnily různé osobnosti v kryptoprostoru, včetně vedoucích pracovníků z nyní angažovaných FTX a Celsius Network. Značky předvedly vývoj blockchainu a metaverse prostřednictvím svých stánků, včetně Samsungu a oznámily platformu NFT.

Related Posts

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....

Solana ukázala 120% pumpu, riskuje token překoupení?

Solana od nového roku vzrostla o působivých 60 %....