[DŮLEŽITÉ] CME Options už v pondělí – nejdůležitější derivát roku 2020 je tady!

0
CME-Group_Bitcoin

Spuštění Bakkt Futures kontraktů obchodníci a fanoušci kryptoměn považovali za událost, která rozjede nové Bitocin rallye. Nakonec však přišel jen pořádný dump. Málo se však mluví o chystaných BTC options od CME. Přitom jde o pravděpodobně nejdůležitější obchodní kryptoprodukt tohoto roku.

Více o manipulacích na CME v této studii.

Options kontrakty mají oproti futures jednu obrovskou výhodu. Nepotřebují datum expirace. To je pro obchodníky vítané zlepšení.

Co se tedy bude dít v pondělí?

Je dobře, že CME BTC options kontrakty nejsou tak vyhypované jako spuštění Bakktu. Obchodní kryptoprodukty potřebují čas na rozběh. Přece jen, v regulovaném světě je to stále novinka a velké procento tradičních investorů se k Bitcoinu staví skepticky.

V pondělí tedy neočekávejme žádnou velkou pumpu (a snad ani dump). Volume na CME BTC options bude zpočátku nízké, podobně, jak to bylo s Bakktem. Po čase však naroste a tento finanční nástroj se stane důležitou součástí trhu.

Chcete obchodovat na CME, ale nevíte jak? Připravili jsme pro vás skvělý návod.

Generální ředitel JP Morgan o Bitcoinu a BTC options

Obchodníci, velryby a instituce s napětím očekávají pondělní spuštění BTC Options. Dokazují to i vyjádření Nikolaose Panigirtzogloua, generálního ředitele JP Morgan:

„Zaznamenali jsme velký nárůst obchodní aktivity na CME futures kontraktech. To reflektuje očekávání options kontraktů ze strany obchodníků.“

V rozhovoru s Nikolaosem, který byl publikován na Bloombergu, se dále píše, že vnitřní hodnota Bitcoinu v posledních měsících rostla, ale zůstává pod současnou tržní hodnotou (což podle mě nedává žádný smysl, ale OK).

Tuto hodnotu ve své analýze spočítala banka JP Morgan. S Bitcoinem v analýze pracuje jako s komoditou a zohlednila přitom faktory jako průměrné náklady na těžbu, hashrate, cena spálené elektrické energie atp.

„Tržní cena Bitcoinu klesla o téměř 40 % od vrcholu v létě 2019, zatímco jeho vnitřní hodnota se zvýšila o 10 %.“

Co číst dál?

[PŘEHLED TRHU] 5 největších twitterových traderů čeká růst – NEVĚŘTE JIM!!!

avatar
  Subscribe  
Upozornit na