Ethereum ETF schváleno, tak proč ještě nejsme bohatí?

Share This Post

Mohou existovat dva hlavní důvody, proč se cena etheru téměř nepohnula navzdory významnému schválení spotových fondů obchodovaných na burze Ether (ETF) ve Spojených státech. 

Dne 23. května schválila americká Komise pro cenné papíry (SEC) osm spotových Ether ETF, které mají být kotovány na příslušných burzách. Ethereum těsně před zprávou kleslo o 3,4 % a krátce poté se zotavilo o přibližně 5 %. ETH se v době psaní tohoto článku obchoduje za 3 806 USD.

Komentátor kryptoměn Zach Rynes tvrdí, že nedostatek pohybu odráží představu, že „každý, kdo si chtěl schválení koupit, už to udělal“.

Ether již vzrostl o 29 % za poslední týden poté, co zprávy naznačovaly, že SEC možná změnila svůj postoj ke schvalování ETF.

Rynes a mnoho dalších také poznamenává, že zatímco ETF byly schváleny, stále ještě nebyly schváleny ke spuštění. To bude vyžadovat schválené podání S-1, což je komplexní dokument obsahující podrobnosti o finančním a rizikovém profilu firmy a také o cenných papírech, které hodlají nabízet.

VanEck právě poslal své pozměněné podání S-1 SEC a analytici říkají, že schválení S-1 může trvat týdny až měsíce.

Rynes věří, že příští hlavní cenová síla pro Ethereum bude příliv ETF, jakmile se začnou obchodovat.

„ETF ve skutečnosti ještě nebyly spuštěny, takže čistý příliv nového kapitálu teprve přijde,“ napsal Rynes s podobným názorem i krypto výzkumná firma Second Mountain.

„Očekávejte masivní příliv kapitálu v prvním týdnu, potenciálně dosahující miliard,“ uvedla Second Mountain v příspěvku z 23. května těsně předtím, než SEC schválila ETF.

Někteří však říkají, že to nemusí okamžitě vést k vzestupnému trendu.

Cena bitcoinu klesla o 15 % poté, co byly spotové bitcoinové ETF schváleny k obchodování 10. ledna. Podle údajů CoinMarketCap trvalo 30 dní, než cena stoupla o 30 % na 51 870 USD.

Přetrvávají také obavy, že oznámení Grayscale o svých plánech převést svůj Greyscale Ethereum Trust (ETHE) na spotový Ether ETF by mohlo mít za následek značné odlivy – podobně jako Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) po schválení spotových bitcoinových ETF v lednu.

„Grayscale také znovu podal registraci ETHE, kterou stáhli.“ Pamatujete na odtoky VOP? Nyní je to $11B+ ETH, který byl uvězněn 7 let,“ varoval pseudonymní krypto obchodník Rho Rider v příspěvku z 23. května X.

Od doby, kdy se spotové bitcoinové ETF začaly obchodovat 11. ledna, GBTC ztratilo celkem 17,6 miliardy dolarů v aktivech.

ETH je podhodnocené

„ETH je hloupě podhodnocené,“ dodal nezávislý pedagog Ethereum Sassal s argumentem, že trh má jen tři dny na „ocenění při schválení ETF“.

Mezitím bitcoin po oznámení mírně klopýtl o 1,2 % na 67 362 USD, ale od té doby se vzpamatoval na 67 706 USD.

Zhruba ve stejnou dobu dosáhl Pepe dalšího nového historického maxima a dosáhl 0,00001531 USD, což je 5% nárůst během hodiny po zprávě o schválení.

Related Posts

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...

Cena etherea na cestě ke 4 000 USD

Obchodníci dnes 27. května pokračovali v tlačení ceny Etherea...