Cena etherea na cestě ke 4 000 USD

Share This Post

Obchodníci dnes 27. května pokračovali v tlačení ceny Etherea blíže k 4 000 USD, přičemž altcoin zaznamenal 3,5% zisk. 

Data z Cointelegraph Markets Pro a TradingView ukazují silný výkon etherea, které vzrostlo z minima 3 048 USD z 20. května, a vyšplhalo se o 27 % a 27. května dosáhlo 10týdenního maxima na úrovni 3 964 USD.

Výkonnost etherea za posledních sedm dní byla do značné míry ovlivněna očekáváním trhů, že budou schváleny spotové Ethereum exchange-traded fondy (ETF) ve Spojených státech. I když ETH po schválení vykazovalo nevýrazný výkon, posun směrem k 4 000 USD je považován za významný.

Kryptoanalytik Jelle řekl, že ether dokončil dlouhé období akumulace a se schválenými spotovými Ethereum ETF je cena připravena vstoupit do „stratosféry“.

Ačkoli to „trvalo mnohem déle, než se předpokládalo“, účastníci trhu „konečně znovu vidí u etheres býčí trh,“ vysvětlil Jelle v příspěvku z 27. května na X.

Analytik a zakladatel MN Capital Michaël van de Poppe provedl podobná pozorování pomocí týdenního grafu ETH/BTC. Podle van de Poppeho týdenní index relativní síly (RSI) způsobil býčí divergenci, což znamenalo začátek rotace kapitálu z bitcoinů na altcoiny po prodloužené kryptozimě.

„Šance jsou značné, že 2,5letý medvědí trh pro Ethereum konečně skončil.“

„#ETH potvrzuje býčí divergenci a prolomení sestupného trendu.“

Pohlásil kryptoobchodník Matthew Hyland v příspěvku z 27. května na X a dodal, že nárůst objemu obchodování „potvrzuje další průlom“.

Grafy ETH

Kolega analytik Tuur Demeester se domnívá, že se euforie na trhu ETH ještě nezhmotnila. V příspěvku z 25. května na X Demeester sdílel následující graf: Pár ETH/BTC „musí překonat 0,06, aby se stal býčím“.

Stojí za zmínku, že pár ETH/BTC se v době publikace obchodoval za 0,056 přičemž 50týdenní jednoduchý klouzavý průměr (SMA) poskytoval okamžitou podporu.

Cena byla vyžadována k udržení tohoto supportu, aby se zvýšila šance na překlopení dlouhodobé klesající trendové linie (modrá) na podporu. Pokud k tomu dojde, ETH/BTC vzroste, aby čelil odporu z úrovně 0,06 kterou zahrnuje 200týdenní SMA.

Níže uvedený graf ukazuje, že překročení této úrovně neznamená, že dvojice je ještě mimo. Stále bude muset otočit 100týdenní SMA na 0,063, aby se potvrdilo přerušení.

Týdenní graf ETH/BTC. Zdroj: TradingView

Mezitím údaje od poskytovatele on-chain metrik CryptoQuant ukazují, že zůstatek ETH na burzách za posledních 12 měsíců klesá a 20. května dosáhl šestiletého minima 13,58 milionu ETH.

Klesající zůstatek etheru na burzách znamená, že obchodníci přijímají dlouhodobé investiční strategie, což naznačuje zvýšenou důvěru v dlouhodobý potenciál a hodnotu etheru.

Related Posts

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...

Ethereum ETF schváleno, tak proč ještě nejsme bohatí?

Mohou existovat dva hlavní důvody, proč se cena etheru...