Ethereum od londýnského hard forku uskutečňuje obrovské změny. Zřejmě jedním z nejdůležitějších faktorů je odstranění minerů, kteří sledují a následně ověřují transakce v nejpoužívanější blockchainové síti.
Proof-of-work má dny sečtené!
Mineři jsou v podstatě základní složkou systému známého jako Proof-of-work. Tento model byl poprvé zaveden u zrodu první a největší kryptoměny s názvem Bitcoin. Síť ETH ho následně převzala a nyní ho plánuje odstavit na druhou kolej. Důvod je logický. Tento model prostě mnohem více zatěžuje životní prostředí. Mineři aktuálně spotřebují množství elektrické energie, které se dá srovnat se spotřebou menších států.
Mohlo by tě také zajímat: Analýza BTC – uzavírá se rostoucí klín. Můžeme očekávat korekční leg?
Ethereum Proof-of-Stake
Přechod na tento model je velmi důležitý. Proof-of-stake je totiž ekologičtější a rychlejší. Proto je tato změna logickým vyústěním vývoje. Předpokládá se, že by tento přechod měl přijít začátkem roku 2022. Podle fanoušků a zastánců kryptoměn je tato změna dalším důležitým aspektem souboje mezi Ethereem a Bitcoinem. ETH má totiž ochotu měnit se a vnímat síť jako produkt krypto komunity stejně jako samotný kód.

Mohlo by tě také zajímat: HOT – TOP 3 způsoby, jak pasivně získat Bitcoin, aniž byste ztráceli čas!
Kryptoměny by nedokázaly fungovat bez technologie blockchain, která sehrává stále velmi zastaralou funkci, čili udržování evidence časově uspořádaných transakcí. Jediné, čím se liší od účetní knihy, je, že se eviduje na PC po celém světě a nestojí nad ní žádná centrální autorita, například vláda či světová banka.
Satoshi Nakamoto tedy při vytvoření blockchainu dosáhl řešení pro tzv. nadměrné utrácení, které trápilo předchozí digitální projekty. Blockchain dokáže zaznamenat každou transakci v síti, čili někdo, kdo by se pokusil znovu použít BTC, by byl snadno přichycen při činu.
Nepromeškej naše další zpravodajství a přihlas se k odběru novinek (návod najdeš zde). Nezapomeň nás také sledovat na našem facebooku.