Etherscan získává Solana block explorer Solscan uprostřed SOL rally

Share This Post


Společnost Etherscan, která provozuje průzkumník pro blockchain Ethereum, začíná rok s novými akvizicemi souvisejícími s blockchainem Solana.

3. ledna Etherscan oficiálně oznámil akvizici společnosti Solscan, předního  průzkumníka bloků pro ekosystém Solana. Akvizice je „sloučením ve spolupráci“, které pokračuje v úsilí společnosti Etherscan o rozšíření blockchainových datových služeb do více sítí.

Firma Solscan

Společnost Solscan byla založena v roce 2021 a údajně sloužila více než třem milionům uživatelů měsíčně, zatímco její komunita na X (dříve Twitter) měla v době psaní článku více než 23 000 odběratelů. Průzkumník bloků Solscan má mnoho funkcí, které znají uživatelé Etherscanu, včetně podrobných adres, dat tokenů a transakcí, stejně jako rozhraní API, řídicích panelů a metadat nezaměnitelných tokenů (NFT).

Akvizice Etherscan

Po akvizici bude Etherscan nadále poskytovat „věrohodně neutrální a spravedlivý přístup k blockchainovým datům,“ uvádí oznámení. Firma také plánuje integrovat další funkce do různých průzkumníků a nabídnout vylepšenou podporu.

„Tým Solscan v průběhu let prokázal svou odbornost tím, že nabízí podrobné poznatky a analýzy. Jejich odborné znalosti v oblasti zpřístupňování a uživatelsky přívětivého přístupu k blockchainovým datům také dokonale odpovídají našemu poslání v Etherscanu,“ řekl generální ředitel a spoluzakladatel Etherscan Matthew Tan.

Token Solana

Nejnovější akvizice společnosti Etherscan přichází uprostřed výrazného nárůstu ceny tokenu SOL (109 USD). 22. prosince tržní kapitalizace Solana krátce překonala tržní kapitalizaci BNB Binance Chain, a o den dříve tržní hodnotu XRP. 

Token za posledních 30 dní vzrostl o 60 % a na konci roku 2023 poprvé od roku 2022 přesáhl 100 USD.

V době psaní tohoto článku se token Solana obchoduje za 110 USD, což je podle údajů z CoinGecko za posledních 24 hodin pokles o 3,5 %. SOL je nyní pátou největší kryptoměnou podle tržní kapitalizace s hodnotou téměř 47 miliard dolarů.

Related Posts

Proč Bitcoin roste?

Bitcoin za posledních 24 hodin zaznamenal mírný nárůst, který...

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...