Február ako najmenej volatilný mesiac v histórii BTC

Share This Post

Cena Bitcoinu (BTC) sa minulý mesiac (v dolárovom vyjadrení) pohla iba o 0,03 %. Tým sa február 2023 stal pravdepodobne najmenej volatilným mesiacom v histórii tohto primárneho aktíva.

Údaje zverejnené spoločnosťou Coinglass nám po mesačnej uzávierke potvrdzujú, že kurz BTC/USD sa štyri týždne v rade prakticky nikam neposunul.

Mesačná sviečka bitcoinu takmer bez tela

Povedať, že bitcoin bol v uplynulom mesiaci menej volatilný, je trochu slabé slovo. Napriek svojim vzostupom a pádom, väčšinou spôsobeným makroekonomickými údajmi, sa cena BTC ocitla na konci mesiaca takmer presne tam, kde ho začala. Teda okolo úrovne 23 500 USD.

To znamená, že Bitcoin bol stabilnejší ako celý rad mainstreamových aktív, vrátane akcií, komodít a samozrejme hlavných svetových mien.

To nie je pre najväčšiu kryptomenu vôbec zlý výkon. Najmä potom z toho uhla pohľadu, kedy je Bitcoin často kritizovaný ako zlý uchovávateľ hodnoty kvôli svojej niekedy až prílišnej volatilite.

Po januárových 40-percentných ziskoch sa býky postarali o to, aby si oproti začiatku mesiaca uchovali všetky satoshi. Ba čo viac, podľa údajov spoločnosti Coinglass sa žiadny mesiac nepriblížil februáru 2023 (pokiaľ ide o stabilitu). To z neho tak robí najmenej volatilný mesiac v histórii.

Február ako najmenej volatilný mesiac v histórii BTC
Zdroj: Coinglass

Pre zaujímavosť je tu už uvedený aj marec, počas ktorého (v čase písania tohto článku) vzrástol BTC/USD o približne 2,9 %.

Volatilita ceny BTC: nič nemusí byť také, ako sa na prvý pohľad zdá

Ako informoval web Cointelegraph, order booky búrz odhaľujú koordinovanú snahu o vyvolanie väčšej volatility zo strany niektorých najväčších obchodníkov s BTC.

Konkrétne na Binance tieto „veľryby“ vytvorili ponukovú stenu, ktorá úspešne usmerňovala akciu spotových cien spôsobom, ktorý twitterovský účet Material Indicators nazýva „zmanipulovanými“ trhmi. O dojmy sa podelil v tomto tweete:

Bitcoinu sa podarilo uzavrieť február zelenou mesačnou sviečkou, ale nejde o nič, čo by býky mohli oslavovať.

Záver

Ako ukazuje podobná mesačná februárová svieca, bol to liaty boj medzi medveďmi a býkmi. Treba priznať, že víťazstvo býkov nebolo vôbec presvedčivé. Sám neviem, keby som si musel staviť, či by som si teraz v marci vybral rast, alebo skôr pokles.

Sme novo aj na LinkedIn, kde zdieľame najlepšie články. Smelo nás tam môžete sledovať. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

ZDROJ: cointelegraph.com

Related Posts

Top 5 článkov za uplynulý týždeň + Vstupuje Bitcoin do novej býčej fázy?

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Tim Draper na PBW zaspieval bitcoinovú pieseň a hovoril o budúcnosti peňazí

Americký podnikateľ Tim Draper vystúpil na práve prebiehajúcej akcii...

Do Kwon, zakladateľ Terraform Labs, bol zatknutý

Spoločnosť Terraform Labs asi nie je potrebné dlho predstavovať....

Držať bitcoin sa vypláca, je to uchovávateľ hodnoty

Na serveri Blockchain.com možno nájsť množstvo štatistík a dát...

Bitcoin tento rok prekonáva 97 % všetkých spoločností z indexu S&P 500

Trh s kryptomenami aj naďalej viac ako statočne prechádza...