Korelácia zlato vs. BTC signalizuje, že sa bitcoin stáva bezpečným prístavom

Share This Post

Nová štúdia uvádza, že aj napriek prebiehajúcemu medvediemu trhu s kryptomenami investori stále viac vyhľadávajú bitcoiny.

Nárast korelácie medzi bitcoinom a zlatom (XAU) je podľa digitálnych stratégov z Bank of America jedným z hlavných ukazovateľov preukazujúcich dôveru investorov v BTC počas pokračujúceho hospodárskeho poklesu.

Korelácia bitcoinu so zlatom, ktoré je bežne považované za zabezpečenie inflácie, tento rok rastie a na začiatku októbra dosiahlo najvyššie ročné úrovne. Rastúci trend korelácie začal 5. septembra po tom, čo zostal od júna 2021 blízko nule a v marci 2022 sa stal negatívnym, uviedli v správe stratégovia BofA Alkesh Shah a Andrew Moss.

„Bitcoin je aktívum s pevnou ponukou, ktoré sa nakoniec môže stať zabezpečením inflácie,“ napísali stratégovia. Rast korelácie BTC/XAU však nie je jediným ukazovateľom signalizujúcim rastúcu dôveru investorov v bitcoiny ako uchovávateľa hodnoty.

Zdroj: Bank of America

Korelácia s akciami

Bitcoin tiež čoraz viac koreluje s hlavnými akciami, ako je S&P 500 (SPX) a Nasdaq 100 (QQQ). Korelácia medzi Bitcoinom, SPX a QQQ dosiahla 13. septembra historické maximá, napísali stratégovia BofA a dodali:

Spomaľujúca pozitívna korelácia s SPX/QQQ a rýchlo rastúca korelácia s XAU naznačujú, že investori môžu považovať bitcoiny za relatívne bezpečné útočisko, pretože makro neistota pokračuje a dno trhu sa ešte len uvidí.

Odliv BTC z búrz

Stratégovia BofA tiež zmienili masívny odliv bitcoinov z búrz do osobných alebo self-hostovaných peňaženiek. Podľa štúdie boli týždenné odlivy búrz BTC na začiatku októbra najväčšie od polovice júna, čo znamená tretí týždeň odlivu v rade. Stratégovia zdôraznili, že veľké a nepretržité odlivy do osobných peňaženiek naznačujú obmedzený krátkodobý predajný tlak a uviedli:

Investori prevádzajú tokeny z výmenných peňaženiek do svojich osobných peňaženiek, keď majú v úmysle HODL, čo naznačuje potenciálny pokles predajného tlaku.

Stratégovia BofA spomenuli, že metodika správy zahŕňa dáta z veľkých bitcoinových búrz, vrátane Binance, Coinbase, Coincheck, FTX, Gemini, Kraken a ďalších.

Transparentnosť blockchainu nám umožňuje nahliadnuť do ekosystému digitálnych aktív, ktorý nie je dostupný na tradičných finančných trhoch.

Bezpečný prístav alebo strata hodnoty

Nová správa prichádza uprostred rastúcich rizík globálnej ekonomickej recesie, ktorá zvyšuje dopyt po zaistení proti inflácii. Bitcoin stratil asi 70 % svojej trhovej hodnoty uprostred masívnej kryptozimy v roku 2022, čo vyvolalo ďalší skepticizmus ohľadom jeho statusu ako zabezpečenie inflácie.

ZDROJ: cointelegraph.com

Related Posts

Singapurskí byrokrati vysvetľujú, prečo nemali na zozname výstrah FTX, ale Binance

Singapurská centrálna banka vysvetlila, prečo bola Binance na jej...

Sú obavy o Kucoin namieste? Takmer pätinu rezerv drží vo svojom tokene KCS

V horúcej snahe upokojiť znepokojených investorov a zabrániť vyberaniu...

Väčšina bitcoinových adries je aktuálne v strate

Najnovšie dáta analytickej spoločnosti IntoTheBlock ukazujú, že viac ako...

FTX dlhuje viac ako 3 miliardy dolárov svojim 50 najväčším veriteľom!

Krachujúca kryptoburza FTX, ktorá donedávna patrila k tým najväčším...

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Dôležitá aktualizácia pre Solanu

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Získání finančních prostředků z FTX může trvat roky nebo dokonce desetiletí

Zatímco investoři touží vědět, kdy budou moci získat své...