TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Share This Post

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za minulý týždeň, skúste náš výber TOP 5 článkov plus bonusovú správu dňa:

Horsley: Bull run bitcoinu začne v roku 2023

Hunter Horsley, generálny riaditeľ spoločnosti Bitwise, pred nedávnom poskytol rozhovor pre spravodajský portál Bloomberg, kde hovoril o súčasnom medveďom trhu a výhľade do budúcnosti. Horsley v rozhovore uviedol, že bull run očakáva už na začiatku budúceho roka. Čo sa týka jeho spoločnosti, klienti už prejavili dostatočný záujem o digitálne aktíva. Aktuálne medvedie obdobie je podľa neho najlepším obdobím na zvýšenie expozície voči bitcoinu. Hunter Horsley sa na adresu kryptomien pozitívne vyjadril aj v niekoľkých ďalších rozhovoroch. Bull run kryptomien očakáva aj množstvo ďalších analytikov či investorov. Pred nedávnom napríklad nabádal k investícii do bitcoinu slávny Robert Kiyosaki.

Huobi token prudko rastie, pridal 79 % za 7 dní

Hodnota Huobi tokenu (HT), natívneho tokenu kryptomenovej burzy Huobi, vzrástla počas týždňa o neuveriteľných 79,4 %, čím Huobi token takmer zmazal všetky straty, ktoré zaznamenal od začiatku roka. S trhovou kapitalizáciou 955 miliónov dolárov je natívny token kryptoburzy Huobi v súčasnosti 52. najväčším kryptoaktívom. HT odmeňuje používateľov Huobi za ich vernosť zníženými transakčnými poplatkami a zároveň nesie vlastnú hodnotu v obchodovateľných pároch voči populárnym menám. Podľa CoinGecko sa HT v súčasnej dobe obchoduje za 7,45 USD, čo zároveň predstavuje 63-percentný nárast za posledných 30 dní. Dňa 1. januára sa token obchodoval za 9,37 USD.

Bitcoin opäť prekonal čo do trhovej kapitalizácie aj najväčšie americké banky

Bitcoin, najväčšia kryptomena z hľadiska trhovej kapitalizácie, pravdepodobne vstúpi do budúceho mesiaca s obchodnou cenou, ktorá bude výrazne nižšia ako historické maximum 69 044 dolárov dosiahnuté 10. novembra 2021. Priemerná cena za október 2022, ktorá v súčasnej dobe činí cca 19 500 USD, sa ani zďaleka neblíži priemeru 58 051 USD, ktorý dosiahla v rovnakom mesiaci minulého roka. Ale aj napriek nižším cenám a zlej výkonnosti v posledných niekoľkých mesiacoch sa lídrovi všetkých digitálnych mien podarilo predstihnúť aj najväčšie banky v USA vrátane lídra rebríčka, JPMorgan Chase. Taký výkon je naozaj pôsobivý, ak vezmeme do úvahy, že tieto finančné inštitúcie častejšie ako inokedy zostávajú voči bitcoinu a jemu podobným kryptomenám skeptické.

Kórejci budú mať do roku 2024 prístup k digitálnym občianskym preukazom založeným na blockchaine

Juhokórejci by mohli už v roku 2024 umožniť svojim občanom používať namiesto fyzických preukazov digitálnu identifikáciu (ID) založenú na blockchaine, pretože krajina ďalej zavádza technológiu blockchainu. Podľa správy agentúry Bloomberg zo 17. októbra plán vlády počíta s tým, že digitálne preukazy totožnosti budú v budúcnosti vložené ako aplikácie do mobilných zariadení a budú fungovať podobne ako fyzické registračné karty obyvateľov. Očakáva sa, že digitálne preukazy totožnosti budú spustené v roku 2024, pričom do dvoch rokov by túto technológiu malo prijať približne 45 miliónov občanov.

Interpol vytvára špeciálne oddelenie na boj s kryptomenovou kriminalitou

Medzinárodná policajná organizácia Interpol podľa tlačovej agentúry Business Standard zriaďuje špeciálny útvar, ktorý má pomáhať po celom svete potierať zločiny zahŕňajúce digitálne aktíva. Správa bola oznámená na tlačovej konferencii v Dillí. Generálny tajomník Interpolu Jürgen Stock vyhlásil, že orgány činné v trestnom konaní pomerne často nie sú riadne vyškolené alebo vybavené na sledovanie kryptomenových zločincov. Nová špecializovaná jednotka by tak mala pomôcť. Novovzniknutá jednotka v Singapure má za cieľ posilniť sledovanie kryptomenových tokov a pomáhať vládam v boji proti kryptomenovým zločinom. Tých v posledných mesiacoch výrazne pribudlo a prispievajú k tomu aj regulačné nejasnosti v jednotlivých krajinách.

Bonusová správa

Ponuka BUSD prekročila 20 miliárd dolárov

Trhová kapitalizácia Binance USD (BUSD) v posledných 30 dňoch rástla. A to hlavne vďaka kroku spoločnosti Binance, ktorá na burze prevádza vklady USDC, TUSD a USDP práve na už spomínaný BUSD. Po tomto rozhodnutí ponuka BUSD minulý mesiac prvýkrát prekročila 20 miliárd USD. Dosiahla tak ďalší míľnik s trhovým podielom 15,48 % na trhu stablecoinov. Zakladateľ FTX Sam Bankman-Fried opísal súčasný rast BUSD ako začiatok „druhej veľkej vojny stablecoinov“. V prvej vojne sa podľa neho v roku 2018 stali lídrami trhu USDC a USDT.

SBF pokračoval, že tentoraz je situácia iná, pretože teraz existujú kladné úrokové sadzby, ktoré znamenajú väčšie príjmy pre stablecoiny. Dodal, že emitenti stablecoinov sa už naučili, že pokiaľ chcú, aby si ich stablecoiny udržali stabilitu, je dôležité umožniť ich spätný odkup. [1]

Zdroje: [1] beincrypto.com

Related Posts

Singapurskí byrokrati vysvetľujú, prečo nemali na zozname výstrah FTX, ale Binance

Singapurská centrálna banka vysvetlila, prečo bola Binance na jej...

Sú obavy o Kucoin namieste? Takmer pätinu rezerv drží vo svojom tokene KCS

V horúcej snahe upokojiť znepokojených investorov a zabrániť vyberaniu...

Väčšina bitcoinových adries je aktuálne v strate

Najnovšie dáta analytickej spoločnosti IntoTheBlock ukazujú, že viac ako...

FTX dlhuje viac ako 3 miliardy dolárov svojim 50 najväčším veriteľom!

Krachujúca kryptoburza FTX, ktorá donedávna patrila k tým najväčším...

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Dôležitá aktualizácia pre Solanu

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Získání finančních prostředků z FTX může trvat roky nebo dokonce desetiletí

Zatímco investoři touží vědět, kdy budou moci získat své...