Ferrari schvaľuje kryptomenové platby pre svoje automobily, to môže pomôcť adopcii

Share This Post

Výrobca luxusných športových vozidiel Ferrari oznámil schválenie platieb kryptomenami za svoje vozidlá v Spojených štátoch. V reakcii na žiadosti zákazníkov plánuje rozšíriť túto ponuku aj do Európy.

Toto rozhodnutie prichádza po tom, čo výrobca elektromobilov Tesla v roku 2021 krátko prijímal bitcoin ako platidlo. Tento krok však automobilka zastavila kvôli obavám o životné prostredie.

V rozhovore pre agentúru Reuters však marketingový a obchodný riaditeľ spoločnosti Ferrari Enrico Galliera poznamenal, že kryptomeny sa snažia znižovať svoju uhlíkovú stopu väčším využívaním obnoviteľných zdrojov energie.

Galliera znovu potvrdil záväzok spoločnosti Ferrari dosiahnuť do roku 2030 uhlíkovú neutralitu v celom svojom výrobnom reťazci.

Iniciatíva vznikla z radov zákazníkov

Spoločnosť Ferrari začala prijímať platby v kryptomenách na základe dopytu na trhu. Mnoho hnuteľných klientov spoločnosti Ferrari totiž investuje do kryptomien.

Niektorí z nich sú mladí investori, ktorí na kryptomenách postavili svoje imanie. Ďalší sú tradičnejší investori, ktorí chcú diverzifikovať svoje portfóliá.

– Enrico Galliera, zdroj: crypronews.com

Zatiaľ čo niektoré kryptomeny, ako napríklad Ethereum (ETH), urobili pokroky v zlepšovaní energetickej účinnosti, Bitcoin (BTC) stále čelí kritike kvôli energeticky náročnému procesu ťažby.

Hoci Ferrari nezverejnila konkrétne prognózy na predaj automobilov výmenou za kryptomeny, Galliera uviedol, že portfólio zákaziek spoločnosti je silné a plne rezervované až do roku 2025.

Ferrari začne prijímať kryptomeny, aby rozšírilo svoje pole pôsobenia

Cieľom prijatia kryptomien je prilákať širšiu verejnosť. Ďalej potom nadviazať kontakt s jednotlivcami, ktorí si môžu Ferrari dovoliť, ale skôr o jeho kúpe možno neuvažovali.

Pre uľahčenie transakcií s kryptomenami nadviazalo Ferrari spoluprácu so spoločnosťou BitPay. Ide o jedného z popredných spracovateľov platieb v kryptomenách.

Spočiatku budú medzi akceptované kryptomeny patriť bitcoin, ethereum a stablecoin USD Coin (USDC).

Spoločnosť BitPay bude v mene predajcov Ferrari prevádzať platby v kryptomenách na tradičnú menu a chrániť ich tak pred kolísaním cien.

Do prvého štvrťroku budúceho roka plánuje spoločnosť rozšíriť svoju schému kryptoplatieb do Európy. Potom budú nasledovať ďalšie regióny, kde sú platby v kryptomenách legálne prijímané.

Najväčším trhovým regiónom spoločnosti Ferrari sú Európa, Blízky východ a Afrika (EMEA). Ten predstavoval v prvej polovici roku 2023 46 % jej celkových dodávok automobilov.

Galliera zdôraznil, že záujem o platby kryptomenami je podobný ako v Spojených štátoch, tak aj v Európe. To naznačuje globálny dopyt po týchto možnostiach platenia.

Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

Zdroje: cryptonews.com

Related Posts

Aktuálna bitcoinová rally je iná. Zdá sa, že FOMO a YOLO sú späť

BTC sa nedávno dotkol 45 000 dolárov. Stalo sa...

JPMorgan: Krypto je pro zločince

Zastánci kryptoměn na sociální síti X poukázali na pokrytectví...

Michael Jackson na blockchainu a herní trendy Web3 v roce 2024

V tomto článku se dozvíte, jak se první nahrávka...

Bitcoinový těžař Phoenix vzrostl o 50 % po IPO v Abu Dhabi za 371 milionů dolarů

Společnost Phoenix Group zabývající se těžbou kryptoměn zahájila obchodování...