Schválenie spotových bitcoinových ETF by k trhovej kapitalizácii kryptomien mohlo pridať bilión USD

Share This Post

Zverejnené modely analytickej spoločnosti CryptoQuant predpovedajú, že v prípade schválenia ETF by sa trhová kapitalizácia bitcoinu (BTC) mohla zvýšiť o ďalších 155 miliárd dolárov.

Dátová analytická spoločnosť CryptoQuant v jednom z posledných dokumentov zverejnila zaujímavú predpoveď. V prípade, že budú schválené bitcoinové spotové burzovo obchodované fondy (ETF), tak sa bitcoin stane aktívom v hodnote 900 miliárd dolárov. Celkový trh s kryptomenami potom vzrastie o 1 bilión dolárov.

Schválenie spotových ETF na bitcoin bude mať veľký vplyv

Prvá vlna inštitucionálneho prijatia v rokoch 2020 – 2021 prišla od inštitúcií, ktoré pridali bitcoin do svojich súvah. Ďalšiu vlnu by potom mohli predstavovať finančné inštitúcie, ktoré poskytnú svojim klientom prístup k bitcoinu prostredníctvom spotových ETF.

Niekoľko významných finančných inštitúcií už požiadalo o spustenie spotových bitcoinových ETF v USA. K ich schváleniu by potenciálne mohlo dôjsť najneskôr v marci budúceho roka.

Možný prílev peňazí zo spotových ETF by bol výrazne väčší ako peniaze, ktoré vstúpili do fondu Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) v poslednom býčom trhovom cykle. Aktuálne je GBTC najväčším kryptomenovým fondom na svete. V súčasnosti spravuje aktíva vo výške 16,7 miliardy USD.

Spoločnosť CryptoQuant tiež uvádza, že ak by emitenti, ktorí požiadali o zaradenie bitcoinových ETF, vložili do týchto ETF 1 % svojich spravovaných aktív (AUM), mohlo by na trh s bitcoinmi pritiecť približne 155 miliárd dolárov. To predstavuje takmer tretinu súčasnej trhovej kapitalizácie bitcoinu. Ak by sa tento scenár uskutočnil, hypoteticky by to cenu bitcoinu posunulo na 50 000 až 73 000 USD.

Z historického hľadiska počas predchádzajúcich býčích trhov trhová kapitalizácia bitcoinu vzrástla 3 až 5-krát viac ako jeho realizovaná kapitalizácia. To naznačuje, že za každý 1 dolár nových peňazí, ktoré vstúpia na trh s bitcoinmi, by sa trhová kapitalizácia mohla zvýšiť o 3 až 5 dolárov.

Bitcoin nedávno na okamih vyskočil k úrovni 30 000 USD potom, čo Cointelegraph zverejnil nepravdivú správu o schválení spotového bitcoinového ETF. Podľa niektorých komentátorov trhu by podobná býčia cenová akcia udržala medvede nejaký čas na uzde.

Markus Thielen, vedúci výskumu a stratégie v spoločnosti Matrixport, vo svojom vysielaní na sociálnej sieti Telegram uviedol:

V dohľadnej budúcnosti sa teraz nikto neodváži shortovať BTC. Aj keby táto správa Cointelegraphu bola falošná, BTC môže v očakávaní schválenia stále rásť vyššie.

Záver

Trhová kapitalizácia kryptomien prvýkrát prekročila hranicu 1 bilióna dolárov v januári 2021. V čase písania článku potom predstavovala celková trhová kapitalizácia 1,16 bilióna dolárov. Sám bitcoin sa na nej podieľa z 50 percent.

Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

Related Posts

Aktuálna bitcoinová rally je iná. Zdá sa, že FOMO a YOLO sú späť

BTC sa nedávno dotkol 45 000 dolárov. Stalo sa...

JPMorgan: Krypto je pro zločince

Zastánci kryptoměn na sociální síti X poukázali na pokrytectví...

Michael Jackson na blockchainu a herní trendy Web3 v roce 2024

V tomto článku se dozvíte, jak se první nahrávka...

Bitcoinový těžař Phoenix vzrostl o 50 % po IPO v Abu Dhabi za 371 milionů dolarů

Společnost Phoenix Group zabývající se těžbou kryptoměn zahájila obchodování...