Predpoveď: Bitcoin dosiahne 130 000 USD po halvingu v roku 2024

Share This Post

Modely naznačujú, že bitcoin by mal do dvoch rokov od halvingu v apríli 2024 zdvojnásobiť svoju súčasnú rekordnú cenu. Populárny obchodník a analytik CryptoCon, ktorý 17. októbra nahral svoje najnovšie odhady ceny BTC na X (predtým Twitter), odvodil dvojročný cieľ okolo 130 000 USD.

Viac prognóz ceny BTC sa zhoduje na 130 000 USD v roku 2025

Účastníci bitcoinového trhu sa rozchádzajú v názore na to, ako bude správanie ceny BTC reagovať na zníženie blokovej dotácie na polovicu v budúcom roku. Pre obchodníka CryptoCon však dlhodobý plán vyzerá rozhodne bullish.

V aktualizácii pre rôzne modely mapujúce oba cykly cien Bitcoinu a ich maximá a minimá analytik zopakoval, že oblasť okolo 130 000 USD sa rýchlo stáva magnetom.

V poslednej dobe som robil veľa experimentov s vrcholmi cyklov Bitcoinu a stále vidím, že práve okolo rovnakej ceny… 130 000 USD…

– CryptoCon, zdroj: cointelegraph.com

Sprievodný graf zvýraznil takzvané „skoré“ vrcholy v každom cenovom cykle spolu so skutočným vrcholom cyklu, ktorý predstavuje nové historické maximum.

Predčasné vrcholy sa v priemere objavujú tri týždne po oboch stranách 9. júla, vysvetlil CryptoCon. Nové historické maximá prichádzajú tri týždne po oboch stranách 28. novembra. Ide o už populárny jav, o ktorom Cointelegraph informoval minulý mesiac.

Načasovanie týchto udalostí vychádza z vykreslenia jednoduchých diagonálnych trendových čiar od prvého skorého vrcholu.

„Tým sme presne našli cenu posledných dvoch vrcholov cyklu a s naším trendom z minulého cyklu nám dáva cenu približne 138 tisíc,” pokračoval príspevok X.

Som pripravený na nižšie ceny, ale hviezdy sú zladené na 130 000 USD pre Bitcoin v tomto cykle!

– CryptoCon, zdroj: twitter.com

Predpoveď: Bitcoin dosiahne 130 000 USD po halvingu v roku 2024Údaje o cenovom modeli BTC. Zdroj: twitter.com

Podľa modelového načasovania by mal byť rok 2025 rokom, kedy dôjde k ďalšiemu vrcholu cyklu. Ten by mal byť o niečo nižší ako dvojnásobok súčasného rekordu z roku 2021.

História praje medveďom

Štvorročné polročné cykly medzitým tvoria vodítko pre mnoho známych komentátorov bitcoinového trhu.

Patrí medzi ne aj populárny obchodník a analytik Rekt Capital. Ten naďalej zdôrazňuje, že predhalvingový rok 2023 by mohol priniesť niektoré nové lokálne minimá, kým býčí trh dosiahne plnú silu.

Predtým Rekt Capital varoval, že maximá vo výške 32 000 dolárov by mohli skončiť vytvorením štruktúry s dvojitým vrcholom. To by pomohlo ďalšiemu zdĺhavému poklesu ceny BTC.

„V rovnakom bode cyklu (~180 dní pred halvingom) BTC v rokoch 2015/2016 vymazal -25 % a v roku 2019 -38 %,napísal v jednom zo svojich posledných príspevkov.

Jedinou otázkou je: Opakuje sa história? Alebo rok 2023 prinesie niečo úplne iné? Som „makro bullish“, ale história praje bearish scenárom.

– Rekt Capital, zdroj: twitter.com

Spoločnosť Rekt Capital dodala, že akékoľvek nové minimá „by sa mali považovať za príležitosť na opätovnú akumuláciu.

Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

Zdroje: cointelegraph.com

Related Posts

Aktuálna bitcoinová rally je iná. Zdá sa, že FOMO a YOLO sú späť

BTC sa nedávno dotkol 45 000 dolárov. Stalo sa...

JPMorgan: Krypto je pro zločince

Zastánci kryptoměn na sociální síti X poukázali na pokrytectví...

Michael Jackson na blockchainu a herní trendy Web3 v roce 2024

V tomto článku se dozvíte, jak se první nahrávka...

Bitcoinový těžař Phoenix vzrostl o 50 % po IPO v Abu Dhabi za 371 milionů dolarů

Společnost Phoenix Group zabývající se těžbou kryptoměn zahájila obchodování...