TOP 5 článkov za minulý týždeň + Robert Kiyosaki: “Ďalšia zastávka bitcoinu? 135 000 $”

Share This Post

Pokiaľ máte málo času a nestíhate si prechádzať naše články po jednom, skúste naše týždenné zhrnutie. Všetko dôležité, čo sa v ten týždeň udialo, nájdete tu prehľadne na jednom mieste. Každý nadpis je možné rozkliknúť a prejsť tak na celý článok. Chýbať nebude ani bonusová správa.

Lightning Network zaznamenala nárast o viac ako 1 000 %

V posledných dvoch rokoch Lightning Network (LN) zaznamenala neuveriteľný rast o 1 212 %. K augustu tohto roku vykonala táto sieť ohromujúcich 6,6 milióna transakcií.

Napriek výraznému poklesu Bitcoinu od novembra 2021 je pozoruhodné, že aktivita na Lightning Network nielenže neklesla, ale naopak stále rastie. Sam Wouters, analytik pracujúci pre firmu River, tento vývoj zdôraznil vo svojej detailnej správe zverejnenej tento mesiac.

Jeho nadšenie ohľadom významu a popularizácie LN dokladá aj jeho nedávny príspevok na platforme X, v ktorom sa odvážil vyvrátiť skeptiky, tvrdiaci, že „nik nepoužíva Lightning”. Sam Wouters zdôraznil, že takéto tvrdenia by mali byť už považované za zastarané a nepresné.

Bitcoin vzrástol nad 28 000 USD kvôli správam ohľadom schválenia ETF

Bitcoin vyskočil na úroveň 28 000 USD potom, čo býky očakávajú správy ohľadom schválenia ETF. Rast podporili aj správy z popredných spravodajských portálov.

V pondelok ráno zaznamenal Bitcoin v Ázii nárast o 4,5 % blížiaci sa k hranici 28 000 USD. Tento rast je podporený očakávaním, že v USA by mohol čoskoro vzniknúť prvý bitcoinový ETF. Kľúčovým momentom bolo rozhodnutie amerického regulačného orgánu SEC, ktorý sa rozhodol neodvolávať sa proti rozhodnutiu.

Rozhodnutie o neschválení odvolania zvyšuje šance, že sa tento trust premení na ETF. Diskusia o schválení ETF za reálnu cenu dominuje bitcoinovému trhu už niekoľko mesiacov. Odstránenie prekážok na schválenie ETF posilňuje dôveru investorov v budúcnosť bitcoinu. S rastúcim nadšením môžeme očakávať, že tieto produkty sa na trhu objavia v blízkej dobe. Správu komentoval tiež Simon Peters, analytik z platformy eToro. Poukázal na význam tohto kroku pre bitcoinový trh.

Bitcoinu hrozí prepad o 50 % ešte pred halvingom

Asi každý v oblasti kryptomien sleduje blížiaci sa halving. Investori s nádejou na ďalší býčí trend a ťažiari s depresiou pred polovičnou odmenou. Je mnoho analytikov, ktorí predpovedajú začiatok býčieho trendu už veľmi skoro, pretože halving príde už v apríli a dominancia rastie. Populárny analytik Benjamin Cowen ale v súčasnom správaní trhu vidí aj paralely z minulosti, po ktorých nasledoval prudký prepad o 50 %. Chýbajú nové peniaze. Kurz ceny bitcoinu by sa tak mohol prepadnúť pod 15 000 USD.

Pondelková epizóda s falošným schválením spotových bitcoinových ETF priniesla nielen sviečku s extrémne dlhým horným knôtom, ale aj ďalšie udalosti. Napríklad došlo k navýšeniu dominancie bitcoinu nad 52 %. Evidentne každý, kto mal peniaze v altcoinoch, rýchlo predával a nakupoval bitcoin. Napríklad dominancia etherea sa od pondelka prepadla o viac ako 1,5 %. Tento stav ale zotrváva aj keď sa cena už pomaly vracia k východiskovej úrovni.

Schválenie spotových bitcoinových ETF by k trhovej kapitalizácii kryptomien mohlo pridať bilión USD

Zverejnené modely analytickej spoločnosti CryptoQuant predpovedajú, že v prípade schválenia ETF by sa trhová kapitalizácia bitcoinu (BTC) mohla zvýšiť o ďalších 155 miliárd dolárov.

Dátová analytická spoločnosť CryptoQuant v jednom z posledných dokumentov zverejnila zaujímavú predpoveď. V prípade, že budú schválené bitcoinové spotové burzovo obchodované fondy (ETF), tak sa bitcoin stane aktívom v hodnote 900 miliárd dolárov. Celkový trh s kryptomenami potom vzrastie o 1 bilión dolárov.

Prvá vlna inštitucionálneho prijatia v rokoch 2020 – 2021 prišla od inštitúcií, ktoré pridali bitcoin do svojich súvah. Ďalšiu vlnu by potom mohli predstavovať finančné inštitúcie, ktoré poskytnú svojim klientom prístup k bitcoinu prostredníctvom spotových ETF.

Niekoľko významných finančných inštitúcií už požiadalo o spustenie spotových bitcoinových ETF v USA. K ich schváleniu by potenciálne mohlo dôjsť najneskôr v marci budúceho roka.

Vitalik Buterin zdôrazňuje, že nepredal Ethereum od roku 2018

Vitalik Buterin sa tento týždeň vyjadril k nedávnym prevodom kryptomien z jeho peňaženiek. Uviedol, že tieto transakcie boli primárne určené ako dary rôznym charitatívnym organizáciám, neziskovým organizáciám a projektom. Toto vyhlásenie prišlo ako odpoveď na rad správ, ktoré tvrdili, že Buterin predáva milióny dolárov v ETH a ďalších kryptomenách.

Buterin vysvetlil na Warpcaste, že od roku 2018 nepredal žiadne Ethereum pre osobný zisk. Kedykoľvek sa objaví článok tvrdiaci, že Buterin odoslal určité množstvo druhej najväčšej kryptomeny sveta na kryptomenovú burzu, v skutočnosti to boli jeho dary na charitu alebo iné projekty. Príjemcovia týchto darov potom často predávajú kryptomenu, aby pokryli svoje náklady.

Bonusová správa

Robert Kiyosaki: “Ďalšia zastávka bitcoinu? 135 000 $”

Jeden z najpopulárnejších autorov kníh z oblasti osobných financií Robert Kiyosaki verí, že bitcoin je (po tom, čo dosiahol psychologickú úroveň 30 000 dolárov) nastavený na meteorický rast.

Autor knihy Bohatý otec, chudobný otec hovorí, že “hard” aktíva, ako sú zlato, bitcoiny a striebro, sú všetky pripravené na veľké skoky smerom nahor.

Zlato čoskoro prerazí 2 100 dolárov a potom poletí. Budete si priať, aby ste kúpili zlato pod 2 000 $. Ďalšou zastávkou pre zlato bude 3 700 $. Bitcoin testuje 30 000 $. Ďalšou zastávkou pre bitcoin bude 135 000 $. Striebro z 23 na 68 USD za uncu. […] Povedzte svojim priateľom, aby sa „prebudili“. Opatrujte sa.

V čase písania tohto článku sa bitcoin obchoduje za 31 186 USD. Posun k Kiyosakiho cieľu tak naznačuje rastový potenciál bitcoinu asi 350 %.

Populárny autor tiež varuje, že tí, ktorí šetria americké doláre a odmietajú hromadiť „hard“ aktíva, pravdepodobne na tom budú pretrvávajúcu infláciu bití.

INFLÁCIA robí chudobných a strednú triedu chudobnejšími, pretože pracujú za doláre a šetria ich. Napriek tomu INFLÁCIA robí BOHATÉ BOHATŠÍMI. Prečo? Pretože dnešní bohatí pracujú a šetria zlato, striebro a bitcoiny.

Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

ZDROJ: dailyhodl.com

Related Posts

Proč Bitcoin roste?

Bitcoin za posledních 24 hodin zaznamenal mírný nárůst, který...

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...