JPMorgan: SEC s najvyššou pravdepodobnosťou schváli Bitcoin ETF v priebehu pár mesiacov

Share This Post

Podľa nedávnej správy od JPMorgan sa očakáva, že Komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) pravdepodobne schváli niekoľko návrhov na spotové bitcoinové burzovo obchodované fondy (ETF) v nasledujúcich mesiacoch.

JPMorgan: Schválenie Bitcoin ETF do začiatku januára

Bitcoin zažil v poslednej dobe pozitívny trend, čo je dôsledok narastajúceho očakávania ohľadom možného schválenia niekoľkých bitcoinových ETF na spotovom trhu. Analytici z prestížnych inštitúcií JPMorgan a Bloomberg Intelligence vydali v stredu minulý týždeň spoločnú správu, v ktorej sa zamerali na budúcnosť Bitcoin ETF.

Kľúčovým momentom bolo rozhodnutie amerického regulátora SEC nespochybňovať nedávne rozhodnutie týkajúce sa spoločnosti Grayscale, čo naznačuje, že schválenie ETF je na obzore. Hoci SEC v minulosti vyjadrila svoje obavy a pochybnosti ohľadom kryptomien a s nimi spojených rizík, analytici veria, že regulátor nakoniec uzná potenciál a význam týchto finančných produktov. Grayscale stojí totiž za Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), čo je aktuálne najväčší kryptomenový fond na svete.

Hoci presný dátum schválenia nie je zatiaľ známy, očakáva sa, že k tomu dôjde v blízkej budúcnosti, pravdepodobne pred 10. januárom budúceho roka. Tento dátum je konečným termínom pre žiadosti od Ark 21Shares.

JPMorgan ďalej zdôraznil, že je pravdepodobné, že regulátor schváli viac žiadostí súčasne namiesto toho, aby dal výhodu prvému žiadateľovi. To by mohlo prospieť investorom tým, že by podnietilo konkurenciu ohľadom ETF. Očakáva sa tak, že schválenie bitcoinových ETF priláka do kryptomenového odvetvia väčšie množstvo kapitálu.

V čase písania článku sa cena BTC pohybuje okolo 33 813 USD podľa KMC.

Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

Zdroje: binance.com

Related Posts

Proč Bitcoin roste?

Bitcoin za posledních 24 hodin zaznamenal mírný nárůst, který...

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...